IBC 2017, teknolojiye doyurdu!

MURAT KANİ | AMSTERDAM, Tr724

Dünyanın en büyük yayın, görüntü ve televizyon teknolojileri fuarı IBC 2017 için firmalar adeta Hollanda’ya akın etti. Başkent Amsterdam’daki otellerde boş yer kalmadı. 170’e yakın ülkeden bin 50  firma, 5 gün boyunca iletişim teknolojisi alanında yeni ürün ve hizmetlerini tanıttı.

Amsterdam RAI Fuar Merkezi’nde IBC 2017’ye bu yıl da Türkiye’den çok sayıda şirket katıldı. İlk gününden son gününe kadar yoğun ilgi gören fuarı bu yıl günde 75 bin kişinin ziyaret ettiği açıklandı. IBC 2017’de tanınmış firmalardan ziyade piyasaya yeni giren şirketlerin geliştirdikleri ürünler dikkat çekti.

YAYINCILIĞIN KALBİ SAYILIYOR

Bir hafta süren IBC 2017 organizasyonu, yayıncılık sektöründe dünyanın kalbinin attığı yer olarak kabul ediliyor. Teknoloji karnavalına Türksat’ta stand kurarak katıldı. 5 numaralı salonda ziyaretçilerini kabul eden Türksat yetkilileri, uydu hizmetleri alanında yürütülen faaliyetlerin tanıtımının yanı sıra, katılımcılara haberleşme uyduları Türksat 4A ve Türksat 4B hakkında bilgi verildi. Tr724’e konuşan uzmanlar, fuarda, 2017 yılının son çeyreğinde pazara sürülecek olan Türksat ve ZTE ortaklığıyla geliştirilen Yeni Nesil İnteraktif Kablo TV Alıcısının tanıtımı yaptıklarını dile getirdi.

3D VE 4K DEVRİMİ

Fuarda bu yıl özellikle 3D ve 4K teknolojileri, tıp alanında hassas aletler görücüye çıktı. Analog, dijital, yüksek çözünürlük ve 3D aşamalarından geçen teknoloji, şimdi de 4K çözünürlüğe kavuştu. Geliştirilmiş 3D görüntü derinliği ve 4K teknolojisinin sunduğu daha yüksek kontrast, çözünürlük ve ayrıntı seviyesiyle yüksek kaliteli ekranlar fuarda en gözde ürünler arasında yer aldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin