İBB’deki veri kopyalama durduruldu

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını alarak göreve başlamasının hemen ardından verdiği belediyenin elektronik veri tabanının kopyalanması talimatı durduruldu.

AKP’lilerin başvurusu üzerine İstanbul 4’üncü İdare Mahkemesi, kopyalama için yürütmeyi durdurmuştu. İBB, mahkeme kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi için veri kopyalamayı durdurdu.

İBB’den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Her ne kadar hukuki gerekçeleri yerinde bulmasak da mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi ve teftiş kurulu başkanlığımızın, yeniden değerlendirilmesi konusundaki görüşlerine iştirak edilmesine karar verilmiştir.

“Bu yüzden söz konusu talimat, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırılmıştır.

“Bahse konu hususların yeniden değerlendirilmesinin akabinde gerek görülmesi halinde idari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen içeriğe ilişkin çerçeve ve teftiş kurulu başkanlığımız tarafından belirlenen içeriğe ilişkin çerçeve dikkate alınarak, yeni bir işlem tesisi düşünülebilecektir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin