İBB, 8 ilçede ücretsiz süt dağıtımına başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde 8 ilçede ücretsiz süt dağıtımına başlayacaklarını açıkladı. Aileler belirlendi. Halk sütler, evlere teslim edilecek.

Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında İstanbul’un 8 ilçesinde ücretsiz süt dağıtımına başlanacağı müjdesini verdi. İmamoğlu, 1 yıllık araç tasarrufundan kazanılan paranın, aralarında Küçükçekmece, Esenyurt, Bağcılar, Sultanbeyli gibi yoğun nüfuslu yerlerin de bulunduğu 8-9 ilçeye dağıtılacak sütün bedeliyle eş değer olduğunu anlattı.

Ailelerin tespit edildiğini, gelecek başvuruların da değerlendirileceğini kaydeden İmamoğlu, “16 Ekim’de Dünya Gıda Günü’nde ilk defa süt dağıtımına 8 ilçede başlıyoruz. Birebir evlerine süt dağıtımı yapacağız. İhtiyacı olan ailelerimize günlük süt dağıtımına başlıyoruz. Bu çok değerli bir şey. Halk Süt’ü evlerine teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NUN SEÇİM VAADİYDİ

İhtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz süt dağıtımı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaadiydi. İmamoğlu, o dönem şu ifadeler kullanılmıştı: “İhtiyaç duyulan bölgelerde Halk-Süt ücretsiz dağıtılacak. Hiçbir anne-baba çocuğunu okula gönderirken, aç mı, açıkta mı kalacak dert etmeyecek.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin