Huzurevinde kalan ‘temaslı’ kadına, ‘Neden evde yoksun’ cezası!

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Başlevent’in huzurevinde kalan ‘temaslı’ anneannesine, ‘evde olmadığı’ gerekçesiyle 3.180 TL para cezası kesildiği ortaya çıktı. Başlevent, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Anneannemin kaldığı huzurevinde Kovid vakası çıkmış. ‘Temaslı’ diye kayda geçmişler. (Haberimiz yok!) Kontrol ekibi huzurevindeki odası yerine Kadıköy’deki evine gitmiş. Evde yok diye 3.180 lira ceza kesmiş. İtiraz etmek istersen adliyeye gidip mahkemeye başvuru yapacakmışsın.” ifadelerini kullandı.

Cem Başlevent, paylaşımına ceza tutanağını da ekledi. Başlevent’in paylaşımına yorum yapan İktisatçı Mahfi Eğilmez, “Rezalet. İnsanına bu kadar eziyet eden bir toplumdan hayır çıkmaz. Hata sendeyse kabul et ve iptal et. Bu kadar basit.” şeklinde tepki gösterdi.

Cem Başlevent, devamında yaptığı paylaşımlarda ise “Salgın nedeniyle kurum dışına çıkamadığı için ikametgahını taşıyamadı. Bulamayınca telefon edip ‘karantinada olman gerektiğini biliyor musun (not: bilmiyor) neredesin’ diye sormak çok zor olmasa gerek. Ya af bekleyeceksin, ya cezayı ödeyeceksin, ya da bu ortamda Kartal’a gidip başvuru yapacaksın. Temaslı karantinasında olduğu da söylenmedi. İkametgah alınmış da olsa, kurum dışına çıkmış olabilirdi o gün.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin