Hürriyet’ten gazetecilik adına utandıran haber

Hürriyet, gazeteci Said Sefa’nın Twitter’dan paylaştığı resimlerinden öyle bir haber çıkardı ki okuyanlar şaştı kaldı. Sefa’nın takipçileriyle paylaştığı fotoğrafları, ‘Fuat Avni’nin albümü ortaya çıktı” başlığıyla vermekten çekinmeyen Hürriyet’in haberi, utanç vesikası olarak tarihteki yerini aldı.

Manşet görseli yapılan resmi tarif ederken, “Said Sefa’nın Ahmet Altan, Enes Kanter, Ekrem Dumanlı ve Atilla Taş gibi örgütün medya yapılanması içerisinde yer alan isimlerle çekilmiş fotoğrafları yer alıyor. Fotoğraflarda Zaman’ın eski yöneticisi Mehmet Kamış da bulunuyor.” şeklinde tuhaf ifadeler kullanıldı. Zira, Hürriyet, Zaman’ın her Ramazan ayında medya mensuplarına verdiği ve gazetede haber olarak da yayımlanan iftar fotoğrafını ‘örgütsel görüşme’ diye lanse etmeye kalktı.

Zaman’ın geleneksel iftarı

Zaman’ın iftar ve sahur programlarına Hürriyet dahil, Yenişafak, Star, Sabah grubundan da çok sayıda gazeteci iştirak etmiş ve fotoğrafları haberlerde kullanılmıştı. Hal böyle iken medya içerisinde meslektaşların biraraya gelip yediği yemek fotoğraflarından ‘örgüt’ haberi çıkarmak gazetecilerin tepkisine yol açtı.

En sert tepkiyi Said Sefa Twitter hesabından gösterdi. Sefa şunları yazdı:

”Dünyanın en gerizekalı haberi Bakın insanlar nasıl salak yerine konuyor.

1. Fuat Avni hesabını benim açtığımı ama devrettiğimi ilan ettiler.

2. Daha sonra hesabı 8-10 kişilik ekip açmış diye kendilerini yalanladılar. 8-10 kişilik ekip de adımın olmadığını da kendileri ilan ettiler.

Fotoğraf albümü ortaya çıkmış diyorlar. “Herkese siz aptalsınız diyorlar” zira fotoğrafları twiter hesabından kendim paylaşmıştım. NBA oyuncusu olan Enes Kanter’le 2 yıl önce yaptığım bir röportaj. Yine kabul etse yine Enes Kanter’le röportaj yaparım. Gayet de iyi olur.

Bu fotoğrafı da daha evvel kendim paylaşmıştım. 2 yıl önce bir iftarı programı. Davet ettiler gittim. Dumanlı ve Kamış ev sahibiydi.

Ev sahibinin hazırlayacağı masa düzenine karışacak değilim. Nereyi gösterdilerse oraya oturdum. Ve ilk kez Zaman gazetesine gitmiş oldum. Daha sonra Zaman gazetesine 2 defa daha gittim. Davet üzerine “ortak akıl toplantısı”na ve kapatılırken desteğe. Yine olsa yine giderdim.
Bu fotoğraf Ahmet Altan’ın evinden. Bunu da bizzat kendim paylaştım. Ahmet Altan’la keşke daha çok görüşseydim. Şerefti benim için. Utanmadan sıkılmadan böyle bir haber yapan o eski koskoca nasıl oldu da böyle paçavra haline geldi. Sizin adınıza ben utanıyorum!
Madem böyle ahmakça bir haber yapacaktınız bari facebook ve instigramdan da bir kaç fotoğraf ekleseydiniz hiç mi kafanız basmıyor
. ‘in aptallığına ortak çok olacaktı ! Fotoğrafları kendim paylaşmıştım daha evvel, ulaşmak istersen sana da göndereyim
Yine de sizi tebrik ederim! Bu başlıkta iki doğrunuz var. Biri ismim Said Sefa; diğeri de firari olduğum.
Bayram değil seyran değil. Bunlar bana yine neden saldırıya geçti acaba? Neyse, bir keyif kahvesi iyi gider. Kahve yapayım kendime.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin