Hürriyet gazetesi yazarı Ayşe Arman da istifa etti

Hürriyet yazarı Ayşe Arman da gazete ile yollarını ayırdığını Instagram hesabından duyurdu.

Hürriyet’te 43 gazetecinin evine tebligat gönderilerek işten çıkarılmasının ardından istifalar gelmeye devam ediyor. Gazetenin yazarı Ayşe Arman da istifasını noter yoluyla gazete yönetimine gönderdiğini açıkladı.

Arman paylaşımında, “27 yıldır pazar röportajları yapıyorum. Artık gazeteden değil, buradan paylaşacağım. Hürriyet bitti, sevdiğim işi yapmaya devam. Tabii ki üzgünüm. 27 yıl, Ömer’le ilişkimden uzun. Resmen bir ömür. Çok güzel günlerim oldu. Hürriyet’te doğdum ama yaşamaya devam edemeyeceğimi görüyorum. Yasımı kendi içimde yaşıyordum, ama o kadar çok soran oldu ki, paylaşmam icap etti. Peki o zaman: Geçen hafta, buradaki Türk konsolosluğundaki noter aracılığıyla aramızdaki sözleşmeyi fesettiğimi bildiren bir ihtarname yolladım. İstifa ettim yani” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar işten çıkarmalara tepki olarak noter aracılığıyla gazetesine istifa ettiğini bildirirken, yazar Gürsel Birsel de Twitter üzerinden istifa ettiğini duyurdu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin