Hulki Cevizoğlu: İmamoğlu kendi kendini şikâyet etmiş olabilir

İçişleri Bakanlığı’nın Fatih Sultan Mehmet Türbesi’ni ziyareti sırasında yürürken ellerini arkasına bağlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açtığı soruşturmayla ilgili konuşan Hulki Cevizoğlu, ‘İmamoğlu kendini şikâyet etmiş olabilir’ dedi. Cevizoğlu’nun açıklamalarına sosyal medyada tepki yağarken İBB sözcüsü Murat Ongun ‘güzel sallamış’ ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na türbede ellerini arkaya bağlamasıyla ilgili başlattığı ön soruşturmayla ilgili yandaş CNN Türk’te konuşan gazeteci Hulki Cevizoğlu, ” Yok efendim saçını taradı, türbeye gitti, elini arkaya koydu gibi şeylerle bırakın bir belediye başkanını bir vatandaşa bile puan kazandırır. Böylesi bir davayla kişinin mağdur etmesi o kişiye puan kazandırır. Kendi kendilerini şikâyet etmiş olabilirler.” diye konuştu.

Yayına telefonla bağlanan İBB sözcüsü Murat Ongun ise, “İfadelerde ön inceleme olmadığı gibi, ben uydurmuşum gibi ifadeler algıladım. Nedim Bey tarafından dile getirildi. Ben bu yayıncılık işini bilirim, telefonda olduğum için dezavantajlıyım sözüm kesilmezse sevinirim” dedi.

“Soruşturma hemen açılmaz, bu bir ön inceleme dosyası, Nedim Bey belki bilmez. Bu seninle ilgili bir soruşturma başlatabilirim, bana savunmanı gönder demektir” diyen Ongun, savunma metninin de gönderildiğini ifade etti.

“BU SÖYLEMLER KIRICI OLUYOR”

“Ortada bir resmi yazı yokmuş da biz uydurmuşuz gibi davranılıyor” diyen Ongun, “Bunun nesi yalan ben anlamadım” dedi. Soruşturma ile ilgili bilgilerden sonra “Belediyecilikle ilgili ne yaptılar?” sözlerini eleştiren Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden bahsederek “Bu söylemler kırıcı oluyor” açıklamasını yaptı.

ONGUN: HODRİ MEYDAN

Öte yandan KRT TVde konuşan Murat Ongun, “Hodri meydan! İçişleri açıklasın kim olduğunu biz de görelim. Ben Hulki Bey’in konuştuğunu duymadım ama o da güzel sallamış” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na geçtiğimiz yıl İstanbul’un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Türbesi’ni ziyareti sırasında yürürken ellerini arkasına bağlayarak saygısızlık yaptığı gerekçesi ile soruşturma açıldığı ortaya çıkmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin