Amsterdam’da şuurunu kaybeden sürücü vatandaşların arasını daldı

MURAT KANİ, AMSTERDAM

 

Şuurunu kaybeden Amsterdam’da bir araç sürücü, Central Station (Merkez Gar İstasyonu) arabası ile vatandaşların arasını daldı  8 kişi yaralandı.

Amsterdam merkez gar istasyonunda iş saati sonrasında bir araba sürücüsünün şuurunu kaybeden sürücü kalabalık bir insanların arasına dalarak sekiz kişinin yaralanmasına sebep oldu.

ARACIN HIZLI BİR ŞEKİLDE YOLCULAR ARASINA DALDI

Amsterdam polisin göre sürücünün arabasının oldukça süratli olduğunu aracın ancak metro duvarına çarparak durduğunu açıkladı. Amsterdam polisi, şüpheli kişinin sorgulandığını açıklamakla yetindi. Diğer taraftan olaya şahit olan insanlar iki aracın birlerine müdahale ettiğini olaya karışan arabanın başka bir araç ile durdurulmak istediğine dikkat çektiler. Aracın hızlı olduğunu ve hızını alamayarak yolcuların daldığını ve duvara çarpması ile ancak durabildiğine söylediler.

TERÖR SALDIRISI ŞÜPHESİ

Bazı ajansların Amsterdam’daki bu araçla sürücünün insanların arasına dalmasını bir terör saldırısı oluğunu belirtirler iken, Amsterdam polisi bu konu ile henüz bir açıklama yapmadı. sadece şuurunu kaybeden bir araç sürücüsü olduğu belirtildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin