‘İnsanlar Keukenhof’a bu yıl gelemeyecek, biz Keukenhof’u insanlara götüreceğiz’

BASRİ DOĞAN | AMSTERDAM, TR724

Koronavirüs salgını ile ilgili tedbirler kapsamında 21 Mart’taki açılışı ertelenen Keukenhof’un bu yıl hiç açılmayacağı bildirildi.

Keukenhof Basın ve Halkla İlişkiler Müdiresi Marlies Goldenberg, uluslararası çiçekçilik fuarının açılışının 21 Mart’tan 1 Nisan 2020 kaydırılmasının ardından hükümetin aldığı tedbirler nedeni ile bu yıl artık hiç açılmayacak olmasının üzücü olduğunu söyledi.

Marlies Goldenberg, şu açıklamalarda bulundu: “Her yıl bir milyondan fazla insan tarafından ziyaret edilen Keukenhof aynı zamanda Hollanda’nın ikonudur. Keukenhof’u birçok ortakla birlikte organize ediyoruz. Ayrıca uluslararası turizm ile de yakından çalışıyoruz. Keukenhof’un koronavirüs nedeni ile açılamaması herkes için büyük finansal sonuca uğratacak bu durum büyük bir hayal kırıklığı. Bir yıl boyunca Keukenhof açmak için hazırlıklar yaptık.her şey 21 Mart için hazırlanmıştı. Daha sonra 1 Nisan’a göre kendimizi ayarlamıştık. Keukenhof Parkımız açılış için her şey hazırdı. Fakat bu yıl tamamen açılmaması bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Çiçek soğanları çiçek açıyor ve çiçek şovları büyük ölçüde dekore edilmiş durumda. Bu önlemlerin bahar mevsiminde Keukenhof ve uluslararası turizme katılan birçok kişi ve şirket için önemli kişisel ve ticari sonuçları olduğunu biliyoruz. Keukenhof, doğaya ve uluslararası gelişmelere bağımlı olmak için hazırlanan bir organizasyondur. Şimdi bu yeni duruma en kısa zamanda yanıt veriyoruz. Keukenhof’un uzun vadeli devamlılığı bu yıl açılmaması nedeni ile umarız tehlikeye girmez. Koronavirüs ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hükümetin almış olduğu önlemler kapsamında, Acil Durum Yönetmeliğinin 1 Haziran 2020 tarihine değin uzatılması Keukenhof’u bu yıl insanlara YouTube üzerinden sanal bir tur verecek.”

‘İNSANLAR KEUKENHOF’A BU YIL GELEMEYECEK. BİZ KEUKENHOF’U İNSANLARA GETİRECEĞİZ’

Geçtiğimiz yıl, 18 milyon kişinin çiçek sergisini ziyaret ettiğini belirten Keukenhof Basın ve Halkla İlişkiler Müdiresi Marlies Goldenberg, “Keukenhof’un tüm sezon açılamamasının büyük bir finansal etkisi olacak. Maliyetlerin büyük kısmı zaten gerçekleşmişken bu yıl gelir olmayacak. İnsanlar Keukenhof’a bu yıl gelemeyecekler. Biz Keukenhof’u insanlara getireceğiz. Sloganı ile Keukenhof’u tanıtacağız.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin