Hollanda Mahkemesi, ‘hakaret ve tehdidi’ cezasız bırakmadı

HABER | AMSTERDAM Tr724

Amsterdam mahkemesi’nin, gazeteci Basri Doğan’a sosyal medyadan hakaret eden ve ölüm tehditleri savuran AKP yandaşı F. Topal hakkında verdiği kamu imkânlarından yararlanamama ve mahkeme, avukat paraları hariç 1.000 euro para cezası onandı.

Amsterdam Ağır Ceza Mahkemesi kararına karşı Kararı Yüksek Mahkeme’de temyiz başvurusu yapan F. Topal ve avukatı kararlarından vazgeçerek suçlamaları kabul etmişti.

Amsterdam Başsavcılığı, hararet ve tehditlere  emsal olacak kararın kesinleştiğini ve cezanın taraflara tebliğ edildiğini açıkladı.

GAZETECİ DOĞAN: HİÇ BİR HAKARET VE TEHDİT KARŞILIKSIZ KALMAYACAK

Gazeteci Basri Doğan, “Beni tehdit eden AKP yanlısı F. Topal’ın cezasının kesinleşmesi son derece olumlu bir gelişme. İnsanları tehdit edip sahte hesapla saklanmak artık mümkün olmayacak.” dedi.

Doğan, “Bu karar ile Hollanda da demokratik bir anayasal devlette yaşadığımızı bilmesini ve anlamasını umuyorum. Benzer şekilde beni tehdit eden 14 davama bu Amsterdam Ağır Ceza Mahkemesi kararının emsal olacağımdan hiç şüphem yok. Demokrasi ülkesinde yasamak ne güzel. Hukuk ve adaletin olması ne güzel. Karar metni elime ulaştığında ibreti alem için kamuoyu ile paylaşacağım. Adalet tecelli etti ve sanık C.B Erdoğan yanlısı F.T.’nin cezası Amsterdam mahkemesi tarafından onandı. İşlemiş olduğu tehdit & hakaret suçu sicilinde ömür boyu taşıyacak. Savcılık mektup gönderdi tazminatı ödediğine dair. Soruyorum: bunca hakarete değer miydi? ” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin