Hollanda Kralı ilk defa iftar sofrasında

Hollanda Kralı, ilk defa iftar yemeğine katıldı

BASRİ DOĞAN | AMSTERDAM,TR724

Hollanda Kralı Willem-Alexander, Lahey’de farklı milletlerden Müslümanların organize ettiği iftar yemeğine katıldı. Transvaal semtindeki programa Kraliyet basın danışmanı ile birlikte gelen Kral Willem-Alexander, ilk kez bir iftar yemeğine iştirak etmiş oldu.

Akşam ezanının okunmasının ardından kendisine ikram edilen hurma ile yemeğe başlayan Willem-Alexander, iftar sofrasındaki süt ve harira çorbasından içti.

“Masada böyle özel bir insan olması çok güzel”

Masasındaki Müslüman gençlerle sohbet eden Kral, sorunlarını dinlediği Müslümanların problemleriyle ilgileneceğini söyledi. Semt sakinleri ise Hollanda Kralı ile iftar sofrasında buluşmanın son derece özel bir durum olduğunu ifade etti.

Farklı milletlerden insanların kendi evlerinde hazırladıkları yemekleri aynı masaya getirdiğine işaret eden Mohammed Tanger, duygularını şöyle dile getirdi: “Kendim buraya bir arkadaşım  tarafından davet edildim. Bu tür iftar ortamları aile bağlarını güçlendirmesinin yanı sıra yaşadığımız Hollanda toplumunda birlik ve beraberliğin artmasına da neden oluyor. Masamızda Hollanda Kralı Willem Alexander gibi önemli bir insanın olması da iftara ayrı bir güzellik kattı. Son derece mutlu olduk.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin