Hollanda Kralı halka seslendi: Koronavirüsü yenemiyoruz…

BASRİ DOĞAN | AMSTERDAM, TR724

Hollanda Kralı Willem-Alexander, 6 yıl sonra ilk kez koronavirüs salgınıyla ilgili olarak ulusa sesleniş konuşması yaptı. Akşam saat 19:00’da başlayan konuşma NPO 1, NPO Radio 1, NPO kanalarından canlı olarak yayınlandı.

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Kral Willem-Alexander,”Koronavirüsü durduramayız, ancak yalnızlık virüsünü durdurabiliriz.” dedi.

Virüsle mücadeleye katkıda bulunan herkese teşekkür eden Kral Willem-Alexander, Halk Sağlığı Birimi RIVM, Sağlık Kuruluşu GGD uzmanları ve tüm kurumlarını takdir etti. Lahey’deki Paleis Huis Bosch’taki ofisinden ulusa seslenen Kral Willem-Alexander, şunları söyledi:

“Sağlık kuruluşları yüksek baskı altındalar. Onlara güvenimizi vermeye ve tüm yönleri takip etmeye devam etmemiz önemlidir. Akıllarında tek bir hedefleri vardır ve bu krizden geçmenin en iyi yolu bulmaktır. Bunun yanında korunmasız insanlar için riskleri en aza indirmek. için olağanüstü çaba gösteriyorlar.

Yakın çevremizde kimin daha fazla ilgiye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu birlikte geçmemiz gereken bir şey ve insanlar bunu fark ediyorlar. Koronavirüsü durduramayız, ancak yalnızlık virüsünü durdurabiliriz. Kimsenin terk edilmediğinden emin olmak için birlikte çalışalım. Korona, bizler çok fazla kararlılık, ve duyarlı olmamızı yönünde birleştiriyor. Eğer dayanışmamızı ve sıcaklığımızı korursak, krizle birlikte başa çıkabiliriz. 2020, her birimizin bir ömür boyu hatırlayacağı bir yıl olacak. Umarım, beraberlik ve gurur duygusu bekleriz bağlanmaya devam edecek.”

Hollanda Kralı Willem-Alexander en son halka MH17 kazası sonrasında 2014 yılında ulusa seslenmişti.

HOLLANDA’DA BİR GÜNDE 30 KİŞİ ÖLDÜ ÖLÜ SAYISI 106 OLDU

Hollanda’daki vaka sayısı bugün 534 artarak 2 bin 994’e, can kaybı son 24 saatte 30 artarak 106’ya çıktı. Vakaların 725’inin sağlık çalışanı olması dikkat çekti. Hollanda Brabant bölgesi 1012 vaka sayısı ile en çok görüldüğü yer olarak ilk sırada yer alıyor. Bunu 405 ile Güney Hollanda, 366 ile Limburg, 353 vaka sayısı ile Kuzey Hollanda takip ediyor. Hollanda Sağlık Birimi RİVM insanların çok az dışarı çıkmalarını tavsiye ediyor.

2 YORUMLAR

  1. Adamın ifadeleri son derece insani , yuksek insani karakter tasıdıgı her halinden anlasılıyor, cok iyi bir aile ve insani terbiye aldıgı belli onu yetistiren ailesini ve boyle yuksek karakterli idareciye sahip oldugu icin hollanda milletini tebrik ederim. Neden bizde boyle bir idareci cıkmaz, cok dusundurucu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin