Hollanda iş dünyası, bu resepsiyonda buluştu

Geleneksel HOGİAF yeni yıl resepsiyonu, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Amsterdam’ın tanınmış kongre merkezlerinden Koninklijke Industrieele Groote Club’te verilen davete 160’ın üzerinde davetli katıldı. Toplantının açılışında konuşan HOGİAF Genel Sekreteri Ahmet Taşkan, Türk girişimciler ile Hollanda iş dünyasının birlikteliği teması ile 2018’e başladıklarını belirtti. Taşkın, ”Bu amaç çerçevesinde içinde bulunduğumuz bina ile bir anlaşmamız oldu. Bu dernek Amsterdam’ın en köklü ve eski işadamları derneği. HOGİAF olarak Hollanda iş dünyası ile birliktelikleri artırmak için bu tür programlarımız devam edecek. Bu yöndeki çalışmalarımız artarak sürecek.” dedi.

Hollanda ekonomisinin canlanmasının da üye işadamlarına olumlu yansıdığına işaret eden Taşkan, bu yıl Dubai, Yunanistan ve Çin gibi ülkelere yapacakları ticari gezilerin planlarını hazırladıklarını belirtti. Kalifiye eleman sorunu için yaptıkları girişimler hakkında da bilgi veren Taşkan, şaunalrı kaydetti: ”Bizim işadamlarımızın en büyük sorunu olumlu büyümeye rağmen kalifiyeli eleman bulamamak. Özellikle mecliste yaptığımız görüşmelerde bunu dile getiriyoruz. Bunun yanı sıra VNO-NCW ve MKB  ile yakın temastayız. MKB Nederaland’a biz üyeyiz. MKB aracılığı ile farklı iş ve projelerde ortak hareket etme kararı aldık.Bu durum HOGİAF üyeleri için son derece olumlu bir gelişme.”

Geceye katılan Avrupa Türk İş Dünyası Konfederasyonu (UNİTEE) Başkanı Dr. Adem Kumcu, iş adamlarına ‘profesyonelleşme’ konulu sunum yaptı. Kumcu, HOGİAF’ın yaptığı çalışmaların kendisini heyecanlandırdığını söyledi. Resepsiyona gösterilen ilginin Avrupa’daki girişimcilerimiz adına sevindirici olduğunu ifade etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin