Hocası, Berat Albayrak’a sınav sorularını göndermiş: ‘İnşallah bu sefer geçersin’

Wikileaks belgelerinde eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a “İnşallah bu sefer geçersin” notuyla gönderilen sınav soruları ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın hocası Erhan Eroğlu’nun  doktora sınav sorularını önceden Albayrak’a gönderdiği Wikileaks belgelerinde yayınlandı.

Berat Albayrak’ın Kadir Has Üniversitesi’nden aldığı doktorasının da şaibeli olduğu anlaşıldı.  2007 yılında Albayrak’ın hocası Erhan Eroğlu, doktora sınav sorularını Albayrak’a önceden göndererek Albayrak’ın sınavdan geçmesini sağlamış.

WikiLeaks tarafından ifşa edilen maillerde Erhan Eroğlu, Albayrak’a “Şimdiye kadar hiç yapmadığım bir şeyi sana olan güvenim ve senin işlerinin yoğun olması sebebiyle yapıyorum. İnşallah bu sefer geçersin. Kalırsan seneye bu dersleri alman zor olur” şeklinde attığı bir mail ile sınav sorularını gönderiyor.

Böylece Albayrak önceden aldığı sorularla doktora sınavını rahatlıkla geçiyor.

eroğ[email protected] adresinden gelen mailde şu ifadeler yer alıyor: “Berat selamlar… Şimdiye kadar hiç yapmadığım bir şeyi, sana olan güvenim ve senin işlerinin yoğun olması nedeniyle yapıyorum. İnşallah bu sefer geçersin. Kalırsan bu sefer bu dersleri alman zor olur”

HOCASI DA ALBAYRAK’TAN PİLOTLUK HAYALİ İÇİN DESTEK İSTİYOR

Berat Albayrak’a sınav sorularını önceden vererek doktorasında yardım eden Erhan Eroğlu da Albayrak’tan pilotluk yapabilmesi için kendisine destek olmasını istiyor. eroğ[email protected] adresinden gelen mailde şu ifadeler yer alıyor:

Berat bey merhabalar, iyisinizdir inşaallah ve herşey yolundadır. Doktora da bitmiş ya da bitmek üzeredir inşaallah.. Bu yoğun ortamınızda sizi rahatsız ediyorum, kusuruma bakmayın. Aslında randevu alıp yanınıza gelmek istemiştim ancak önce bir durumumu yazayım istedim.

Berat bey, bildiğiniz gibi sağlık sorunları nedeniyle havayollarına ara verdikten sonra Marmara Üniv. Sos. Bil. Enst. ve Okan Üniv. 1er derse giderek geçen dönemi geçirdim. Daha sonra bu rahatsızlığımdan dolayı bir ameliyat daha olduktan sonra girdiğim odyoloji testini geçtikten sonra, sağlık sertifikama kavuştum ve THY’ye başvurdum. Airbus 320 simulatöründe sınava girdim, tip şefi Bahadır Erdurak kaptanla. Simulatör düşündüğümden zor geçti, 1.5 saat kaldim ve hemen herseyi yaptık. Ancak sağlık sorunları sebebi ile OnurAir’den çıkartıldığımdan beri yaklaşık 8 ay uçmayınca biraz unutma olmuş. Ancak yine de en az THY’de uçan-alınan yerli ve yabancı pilotlar kadar iyi olduğumu düşünüyorum.. Uzatmayayım, sonucun olumsuz olduğunu insan kaynaklarından öğrendim.

Berat bey bildiğiniz gibi eşim 15 senedir THY’de çalışıyor, emekliliğine 3 ayı kaldı, 8 senedir de kabin amiri. Ben de 1998-2000 yılları arasında üniversitede öğrenciyken part time kabin memuru olarak THY’de çalıştım. Şimdi yeniden bu ailenin bir üyesi olmayı çok istediğimden, bundan sonrası için ne yapılabilir diye sordum. THY insan kaynaklarına yeni bir başvuru yapıp, ik senin yeniden assesment için çağırılmanı isterse, biz seni yeniden değerlendiririz dediler. Bu durumda A320 tip eğitimim ile 900 saatlik tipte uçuşumu bir kenara bırakıp, THY’nin hakkımda vereceği karar için bir kez daha başvuru yapmak istiyorum.

Berat bey, kısaca durum bahsettiğim gibi. İnsan kaynaklarının başvurumu kabul edip, simulatör planlanması yapması konusunda desteğinize ihtiyacım var, lütfen benden yardımlarınızı esirgemeyiniz. Her başımız sıkıştığında size başvuruyoruz, n’olur kusuruma bakmayın, ama başka kimimiz varki..

En içten sevgi ve saygı dileklerimle.. Sağlıklı günler dilerim.”

 

2 YORUMLAR

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin