Hizmet gönüllüleri, Uganda’da 1.200 büyükbaş kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıttı

Dünyna’nın bir çok bölgesinde yaşayan Hizmet gönüllüleri kendi yaşadıkları mağduriyetlere rağmen Afrika’daki ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Time to Help Derneği’nin Avrupa ülkelerindeki şubeleri aracılığıyla gönderdikleri kurbanlar Uganda’da faaliyet gösteren Nile İnsani Kalkınma Ajansı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Büyük çaptaki kurban eti dağıtımı Uganda’nın resmi televizyonu UBC’de de haber oldu.  UBC sunucusu “Türk kardeşliği Kurban Bayramı dolayısı ile Uganda’da 1.200 büyük baş hayvanı halka  dağıttı” dedi.

UBC’ye konuşan Nile yetkilisi Umar Kaweesa işe şunları söyledi: ”Bu bayramda da kurbalarımızı kestik. Koronavirüs yardım faaliyetlerimizi zorlaştırdı. Geçmiş yıllarda camilerimiz açıktı ama bu yıl koronavirüsten dolayı ibadet yerleri kapalı. Biz de etlerimizi tek tek ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırdık, kesim merkezinde de virüsten korunmak için sosyal mesafe önlemleri aldık.”

Nile’in kurban eti dağıtım merkezine gelen Ugandalı ihtiyaç sahipleri, UBC televizyonuna memnuniyetlerini bildirdiler. Bir Nile yetkilisi de Uganda’ta kurban bağışında bulunan  Time to Help Netherlands yardım kuruluşuna teşekkür ederek, “Hollandalı arkadaşlar göndermiş olduğunuz yardımları şimdi dağıtacağız, Allah kabul etsin” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin