Hindistan’da korona izdihamı: Binlerce kişi trenlere akın etti!

Hindistan’da Maharashtra eyaletinde binlerce kişi, sokağa çıkma yasağı devreye girmeden önce eyaleti terk etmek isteyince tren istasyonlarında izdiham yaşandı.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, koronavirüs önlemeleri kapsamında 22 Mart’tan itibaren ülke çapında ‘gönüllü sokağa çıkma yasağı’ uygulanacağını açıkladı. Buna göre, virüsün yayılmasını önlemek için Hindistan halkının evlerinden çıkmamaları teşvik edilecek, toplu taşıma askıya alınacak ve temel ihtiyaç malzemelerinin satıldığı mağazalar hariç tüm alışveriş mağazaları kapatılacak.

​Ülkedenin en kalabalık ikinci eyaleti olan ve Hindistan’da en fazla koronavirüs vakasının tespit edildiği eyalet olarak kayıtlara geçen Maharashtra’da ‘gönüllü sokağa çıkma yasağı’ öncesi sokaklarda panik havası yaşandı.

​Mumbai gibi büyük nüfuslu şehirleri bünyesinde barındıran Maharashtra’nın Sağlık Bakanı Rajesh Tope, son 24 saatte 11 yeni vakanın tespit edilmesiyle 63’e ulaşan koronavirüs vaka sayısında ‘büyük artış tespit ettiklerini’ dile getirirken, bölgedeki yerel halk ve farklı bölgelerden gelen işçiler ile aileleri, ‘gönüllü sokağa çıkma yasağı’ devreye girmeden önce eyaleti tahliye etmek için birbirleriyle yarıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin