HDP’den istifa eden belediye başkanı AKP’ye geçti, rozetini Erdoğan taktı

HDP’den istifa eden Diyarbakır’ın Dicle İlçe Belediye Başkanı Felat Aygören AKP’ye katıldı. Aygören’in parti rozetini AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

Erdoğan’ın katıldığı AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda partiye yeni katılan isimlere rozetleri verildi. AKP’ye katılan isimler arasında 13 Ağustos 2020’de HDP’den istifa eden Diyarbakır’ın Dicle İlçe Belediye Başkanı Felat Aygören de yer aldı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Twitter hesabından, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirdiğimiz İl Başkanları Toplantımız’da Diyarbakır Dicle Belediye Başkanı Felat Aygören ve Giresun Yavuzkemal Belediye Başkanı Adem Önal, AK Parti ailemize katıldı. Hayırlı, uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.


‘BİLUMUM GÜNAHLARINDAN ARINDI’

Özhaseki’nin bu açıklamalarına DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen tepki gösterdi. Ekmen Twitter’dan yaptığı açıklamada, “HDP’den seçilip şu ana kadar terörist, vatan haini, bölücü ve bilumum suçlamaların muhatabı olan Diyarbakır-Dicle belediye başkanı Felat Aygören bugün saat 15.00 itibari ile Ak Partiye katılarak bilumum günah ve suçlarından arınmıştır. Eş-dost ve muarızlarına duyurulur” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ise, “Milletvekili geçişlerini yasaklamak isteyenler Belediye Başkanı Pazarının en hızlı müşterileri olmuş” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Felat Aygören, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 50,86 oy alarak HDP’den belediye başkanı seçilmişti. Aygören, 13 Ağustos 2020’de HDP’den istifa ettiğini duyurmuş, istifa nedeniyle ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin