HDP binası saldırganı, savcılığın itirazıyla tutuklandı

HDP Bahçelievler İlçe Örgütüne yaptığı silahlı ve bıçaklı saldırı ardından serbest bırakılan saldırgan Muhammed Eren Sütçü’nün savcılığın itirazı üzerine tutuklandığı öğrenildi. Dosyada gizlilik kararı nedeniyle itirazın içeriği, tutuklama talebi öğrenilmedi. Sütçü’nün ne zaman tutuklandığı da bilinmiyor.

HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasına 28 Aralık’ta silahlı ve bıçaklı saldırı düzenlenmişti. Saldırgan girdiği ilçe binasında parti üyeliğini bahane ederek daha sonra orada bulunan Ramazan Dişarı ile Aziz Şimşek’e saldırdı. İki tabanca ve bir ekmek bıçağı ile saldırıyı gerçekleştiren saldırganın silahını sıkmasına rağmen ateş almaması, muhtemel bir katliamı engelledi.

Saldırgan Muhammet Eren Sütçü’nün, savcılığın itirazı üzerine tutuklandığı öğrenildi.

DOSYAYA GİZLİLİK KARARI GETİRİLDİ

Bu arada sandalye ile saldırganı etkisiz hale getirmeye çalışan Dişarı ve Şimşek, saldırganın saldırısı sonucu yaralandı. Saldırıdan sonra kaçan saldırgan parti binasının önünde bulunan bir ekmek fırınına girdi. Daha sonra polis tarafından olay yerinden alınarak Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen saldırgan Muhammed Eren Sütçü’nün gözaltına alınması ardından dosyaya gizlilik kararı getirildi.

7 gün süren gözaltı işlemi ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen Sütçü hakkında savcılık “silahla yaralama ve tehditten” tutuklama talep etti. Ancak Sütçü, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğinden ev hapsi şartı ile serbest bırakıldı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre saldırgan Sütçü’nün serbest bırakılması ardından savcılığın itiraz ettiği öğrenildi. Savcılığın itirazı üzerine Sütçü’nün tutuklandığı belirtildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin