Havuzun ‘yakalandı’ dediği hesabın sahibi dalga geçti: İnsan beni de haberdar eder!

Havuz medyasının amiral gemisi Sabah gazetesi, ‘propaganda hesabı’ diye nitelediği Kaç Saat Oldu? isimli Twitter hesabını yöneten kişinin yakalandığını iddia etti. Söz konusu hesap ise ‘benim niye haberim yok’ diyerek haberi ti’ye aldı.

Gazetenin ‘operasyonel’ haberlere imza atan muhabiri Nazif Karaman imzasını taşıyan iddia şöyle:”Fuat Avni’de sonra sonra propaganda yapan en önemli hesaplarından biri olan ‘Kaç Saat Oldu’ hesabını yöneten E.B. isimli şüpheli yakalandı. ‘Terör örgütü propagandası yapma’ suçundan hakkında gözaltı kararı bulunan şüpheli Beylikdüzü’ndeki ikametinde dün gece gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramada çok sayıda dijital veri ele geçirildi.”

Ancak aynı hesap söz konusu haberi paylaşarak ‘yakalandı’ iddiasıyla dalga geçti. Hasaptan yapılan paylaşımda, “Arkadaşlar dün gece yakalanmışım benim haberim bu sabah oluyor bu kabul edilemez insan beni de haberdar eder????????????????????????” denildi.

Anı hesap, yakalandı denilen kişinin takipte olduğunu bir aydır bildiğini ancak ‘biraz eğlensinler diye yazmadığını’ ifade eti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin