Havalimanındaki 250 liralık korona test parası yolcuları çileden çıkardı

İngiltere’den uçuşlara izin verilmesinin ardından Londra’dan İstanbul’a uçuş gerçekleştiren yolculara test zorunluluğu getirildi. Test için istenen 250 TL ve uzun kuyruklara sinirlenen yolcular firma yetkilileriyle tartıştı. Araya polis kavganın büyümesini engelledi.

Londra Stansted – İstanbul Sabiha Gökçen uçuşunun ardından saatler süren PCR testi kuyruğunda yolcular stresli dakikalar yaşadı. İstanbul’dan bağlantı uçuşu olan yolcular test yaptırmak için yetkililerin belirlediği bir noktada uzun kuyruklar oluşturdu.

Yaklaşık 3 buçuk saat bekletilen bazı yolcular ve firma yetkilileri arasında tartışma çıkarken, test yaptırmanın zorunlu olması ve test fiyatlarının 250 TL olması yolcuları daha da sinirlendirdi. Uzun süre kuyrukta bekleyen bazı yolcular yetkililerin böyle bir uygulamayı ücretli yapmasına tepki gösterdi. Yolcular ile görevliler arasında çıkan tartışma kameraya yansıdı.

2 YORUMLAR

  1. Son zamanlarda haberlerde kullanilan dil o kadar muglakki kim nerede ne zaman ne yapiyor belli degil. hangi havaalani sorusunun cevabi nerede bu haberde mesela?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin