Hasta tutuklunun infaz erteleme talebi kabul edilmedi, tabutta tahliye oldu!

Bir ayağı sakat, beyninde tümör bulunan ve başkasının yardımı olmadan yaşayamaz hale gelen 67 yaşındaki Tahir Çetinkaya, bütün taleplere rağmen tahliye edilmeyince tutuklu olarak girdiği hastanede hayatını kaybetti.

Cezaevinde 3 kere hastalanan Çetinkaya, son olarak 4 gün önce tekrar rahatsızlanınca Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırılmıştı.  Adli Tıp Kurumu’nda tutulan Çetinkaya’nın cenazesi Hakkari’ye gönderilecek.

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Çetinkaya’nın vefatı üzerine “İnatla, ısrarla tahliye edilmedi, tabutta tahliye..!” diye tepki gösterdi.

Van F Tipi Cezaevi’nde 2 ay kaldıktan sonra Sincan Cezaevi’ne gönderilen Çetinkaya’nın beyninde tümör vardı. Çetinkaya, ayrıcı Van F Tipi Cezaevi’nde geçirdiği felç sonrası bir bacağını kullanamadığı için bakıma muhtaç haldeydi. Çetinkaya’nın, felç geçirdikten sonra bakıma muhtaç olduğuna ve infazının ertelenmesine dair 13 Temmuz tarihinde Ceza ve Tevkif Evleri’ne yaptığı başvuruya 26 Temmuz’da, “Denetimli serbestlik koşulları oluşmamıştır” cevabı verilmişti.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin