Hasta tutuklu Kadri Sancar’ın durumu ağır: Tedavisi yapılmıyor, annesi feryat ediyor!

İzmir Şakran Cezaevinde tutuklu bulunan Hepatit B hastası Kadri Sancar (21), ailesi ile yaptığı haftalık telefon görüşmesinde şiddetli diş ağrıları yaşadığını, ancak tedavi edilmediğini söylüyor. Sancar’a “4 yıl sonra ancak dişlerine müdahale edebiliriz” denildiğini aktaran Ağabey İslam Sancar, bu yüzden kardeşinin aşırı kilo kaybı yaşadığını, aynı zamanda Hepatit B hastası ve sağ gözünde görme yetisini neredeyse kaybetme noktasına geldiğini söyledi. Ağabey Sancar, kardeşinin bir an önce tedavi edilmesini talep ediyor.

Kardeşinin 2015 yılında henüz 17 yaşındayken Mardin Dargeçit’te gözaltına alınıp tutuklandığını belirten ağabeyi Sancar, bir süre Midyat Cezaevinde tutuklu kalan kardeşinin daha sonra Şakran Cezaevine sevk edildiğini belirtti. Çıkartıldığı mahkemede kardeşine 22 yıl hapis cezası verildiğini, bu kararın Yargıtay tarafından iki buçuk yıl önce bozulduğunu aktaran ağabey Sancar, “Bir an önce tedavinin yapılmasını istiyoruz. Haksız hukuksuz bir şekilde iki buçuk yıldır yeniden yargılamayı bekliyoruz. Büyük bir mağduriyet yaşıyoruz” diyor.

“KADRİ’Mİ HASTANEYE GÖTÜRÜN”

54 yaşındaki annesi Vetha Sancar da çocuğunun tedavi edilmesi için sesini duyurmaya çalışıyor. Sancar, yayımladığı videoda yetkililere şu çağrıda bulundu: “Çok kilo kaybetmiş… Yemek yiyemiyor. 4 senedir tutuklu. Hasta olduğum için yanına gidemiyorum. Allah rızası için oğlumun serbest bırakılmasını istiyorum. Kadri’mi hastaneye götürün. Sesimi duyan herkese sesleniyorum.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin