Haşim Kılıç’tan Babacan açıklaması: “Seve seve katkı veririm”

Haşim Kılıç

Yeni parti kurma çalışmalarına devam eden Ali Babacan’a eski AYM Başkanı Haşim Kılıç’tan destek geldi. Kılıç, Babacan’ın kuracağı partide yer alacağına yönelik haberlerle ilgili, “Benden bir katkı beklenirse seve seve katkı veririm tabi” dedi.

Independent Türkçe’nin “Ali Babacan’ın kurmaya hazırlandığı partide birlikte hareket ettiğiniz bir süredir konuşuluyor. Siyasete atılıyor musunuz artık?” sorusuna cevap veren Haşim Kılıç, “O arkadaşların çalışmalarıyla ilgili çok fazla müdafiliğim yok. Ama arkadaşlar çalışıyorlar. Parti kurma konusunda kararlı bir duruşları var. Ama partinin kurucuları kimler olacak, tüzüğü, programı nasıl olacak gibi konular henüz konuşulmuyor. Netleşmiş bir durum yok.” şeklinde konuştu.

Yeni partinin tüzüğü ve programın kendisinin içinde olduğu bir ekip tarafından hazırlanacağı iddiasıyla ilgili konuşan Kılıç,”Ekimin sonuna doğru böyle bir irade ortaya çıkarsa kurucu olacağına inanılan arkadaşlar çağrılıp “Buyurun, tüzük ve programı netleştirelim” şeklinde bir öneri getirileceği belirtiliyor. Dolayısıyla şu anda netleşmiş bir yol haritası yok.” ifadelerini kullandı.

“KATKI BEKLENİRSE SEVE SEVE KATKI VERİRİM”

Yeni partinin içinde olduğuna dair iddialara da yanıt veren Kılıç, “Takvime bağlı, gelişmelere bağlı. Bakıp göreceğiz. Kurucu heyet, partinin tüzüğü ve programı benim ilkelerimle paralellik arz ederse ve benden bir katkı beklenirse seve seve katkı veririm tabi. Böyle bir niyet var tabi. Ama netleşmiş bir şey yok. Arkadaşların çalışmaları, görüşmeleri sürüyor.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin