Harvard’lı Psikoloji profesöründen Trump paylaşımı: Tek farkında olan ben miyim?

trump fuck

Harvard Üniversitesi’nin dünyaca ünlü Psikoloji profesörü Daniel Gilbert, ABD Başkanı Donald Trump’un twitter mesajlarından yola çıkarak, ‘Bu iddiayı ve tehdidi gerçekten endişe verici bulan tek psikolog ben miyim?‘ diye sordu.


Kişisel twitter hesabından, Donald Trump’ın meşhur ‘büyük ve eşsiz bilgeliği’ni ifşaa ettiği tweetine cevap yazan  Prof Daniel Gilbert, ‘Bu iddiayı ve tehdidi gerçekten endişe verici bulan tek psikolog ben miyim? Bu tür mesajlar, bir akıl tutulması değil mi? Sağ ve Sol politikayı bir kenara bırakıp burada gerçekten bir problem olduğunu kabul etmeli.‘ dedi.

BAŞKAN TRUMP TAM OLARAK NE DEMİŞTİ

ABD Başkanı, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, “Daha önce belirttiğim gibi ve sadece bunu yinelemem gerekirse, Türkiye benim büyük ve eşsiz bilgeliğimin sınırlarını aşacak bir şey yaparsa, Türkiye ekonomisini -daha önce de yaptığım gibi- tamamen yok edip imha edeceğim. Avrupa ve diğerleri ile birlikte yakalanan DEAŞ mensuplarını ve ailelerini gözetlemeleri gerekiyor.” demişti

TWEETLERİ VE TWİTTER’I KULLANIM ŞEKLİ HEP ELEŞTİRİLİYOR

İfade özgürlüğünü savunan Columbia Üniversitesi’ne bağlı Knight First Amendment Enstitüsü’nün New York’ya federal mahkemede açtığı davaya bireysel olarak sekiz Twitter kullanıcısı da katılmış durumda. Dava dilekçesinde, Trump’ın siyasi görüşlerini sık sık Twitter’dan paylaştığı, bu nedenle sosyal medya hesabının kamusal bir foruma dönüştüğü ve halkın burada görüşlerini dile getirmesini engelleyemeyeceği tezi savunuldu. Dilekçede, Trump’ın yanı sıra Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer ve Sosyal Medya Direktörü Dan Scavino da aynı şekilde itham ediliyordu.

Mahkeme geçtiğimiz günlerde sonuçlandı ve Donald Trump’ın, ABD Başkanı olarak hiç kimseyi bloklayamayacağına karar verdi.

1 YORUM

  1. Trump “…Türkiye benim büyük ve eşsiz bilgeliğimin sınırlarını aşacak bir şey yaparsa…” demiyor. Mealen sunu diyor: “…ben büyük ve eşsiz bilgeliğime dayanarak Türkiye’nin haddi aşan bir iş yaptigina kanaat getirirsem…” diyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin