Harun Tokak’tan Gülerce ve Gökçek’e: Hayret ve ibretle izlemekten başka elimden bir şey gelmiyor

Hüseyin Gülerce’nin, kendisine “Gezi olaylarından sonra Bülent Arınç başbakan olacaktı” dediğini ileri sürdüğü Harun Tokak, sosyal medya hesabında bu iddiaya cevap verdi. İddiayı yalanlayan Tokak, “Fethullah Gülen’i her zaman en önde savunanlardan biri olmuş bir kişinin böylesine savrulmasını hayret, ibret ve üzülerek izlemekten başka ne yazık ki elimden bir şey gelmiyor.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, canlı yayınında durup duruken “Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurt dışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı. Partinin içinde F..’cü milletvekilleri hazırdı ve bir F..’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir, ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna ‘evet’ der, ‘hayır’ der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim” ifadelerini kullanmıştı.

Bülent Arınç iddianın ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Melih Gökçek için, şunları yazmıştı: “Bir Hint atasözü der ki ‘Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa, kesinlikle altını kirletmiştir.”
Tartışmaya adı karıştırılan Harun Tokak, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: “Hüseyin Gülerce’nin son günlerde benim de adımı karıştırarak hayal mahsulü kirli bir senaryo üzerinden Sayın Bülent Arınç’ı ve Hizmet Hareketi’ni hedefe alan açıklamalar yaptığını öğrendim. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nda yıllarda birlikte görev yaptığımız, Hizmet Hareketini ve Fethullah Gülen’i her zaman en önde savunanlardan biri olmuş bir kişinin böylesine savrulmasını hayret, ibret ve üzülerek izlemekten başka ne yazık ki elimden bir şey gelmiyor.”
Tokak’ın açıklamasını Bülen Arınç da alıntılayarak paylaştı.
Bülent Arınç'ın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım...

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin