Harbiyelilere verilen müebbeti beğenmeyip itiraz etmişti: Avukat Necip Kibar koronadan öldü

15 Temmuz sonrası Harbiyeli öğrenciler için defalarca ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteyen ve verilen müebbet cezalarını beğenmeyip dosyayı istinaf eden avukat Necip Kibar öldü.

Uzun süredir hastanede koronavirüs (Kovid-19) tedavi gören ve Özgür-Der yönetim kurulu üyesi de olan Kibar için başsağlığı mesajı yayınlayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Avukat Necip Kibar daima iyinin, doğrunun, mazlumun ve adaletin tarafındaydı. Rabbim rahmetiyle muamele etsin, cennetine kabul eylesin. Ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.” dedi.

”MESCİTTE ÇOCUKLAR MASUM DEDİ MAHKEMEDE MÜEBBET İSTEDİ”

Askeri öğrencilerin yargılandığı davada müebbet hapis isteyen avukat Necip Kibar’ın mahkeme salonunda ayrı dışarıda ayrı konuştuğu belirten bir öğrenci yakını sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ‘‘Evet istedi ve ben akşam namazında imamlık yaparken arkamda saf bağladı yüzümüze bu çocuklar masum dedi mahkemede müebbet istedi rabbim adaleti ile muamele etsin amin.’’ ifadelerini kullandı.

”ÇOCUKLARA MÜEBBET İSTEDİĞİ GÜN KORİDORDA GÖRDÜM ALKIŞLADIM”

15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezaları alan Harbiyeli askeri öğrencilerin tahliye edilmesi için yaptığı eylemlerle tanınan Harbiyeli öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, avukat Necip Kibar’ın dava sürecinde darbe dışında her türlü soruyu Harbiyeli öğrencilere sorduğunu 15 günün sonunda da müebbet hapis istediğini söyledi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Çetinkaya şu ifadeleri kullandı:

‘‘İlk mahkemeye çıktı yavrularımız. 180 askeri öğrenci var salonda. 15 gün sürdü. Sabah 9 akşam 10 mahkemedeydik. Necip Kibar darbe dışında her türlü soru soruyor çocuklara. Cümle kurmayı bile beceremiyordu. Hakim bile bir gün sinirlendi mikrofonunu kapattı.15 gün boyunca aramızda rahatlıkla dolaştı. Kimse ne kötü bir söz söyledi ne birşey yaptı. Çocuklara müebbet istediği gün koridorda gördüm alkışladım, tebrikler Necip bey dedim. Döndü arkasını gitti. Müebbet verildiği gün salondan jandarmayla çıktı galiba. Allah belanı versin Necip diye çok bağırdım.

Eğer benim yavrularım hainse, teröristse bu vatana millete en ufak bir hainlik ettiyse, düşündüyse Allah benim belamı versin, değilse sizin belanızı versin.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin