Harbiyeli Murat Can Güney’e anne ve babasının cenazesine katılmasına izin verilmedi

Anne ve babası trafik kazasında vefat eden Harbiyeli askeri öğrenci Murat Can Güney’in cenazeye katılmasına güvenlik nedeniyle izin verilmedi.

15 Temmuz sonrası hukuksuz bir şekilde tutuklanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Harbiyeli askeri öğrenci Murat Can Güney’in annesi ve babası Samsun’dan Ordu’ya giderken geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybetti.

Silivri Cezaevi’nde yaklaşık 5 yıldır tutuklu bulunan Murat Can Güney anne ve babasına son vazifesini yapmak için cenazeye katılmak istedi. Ancak cenazenin defnedileceği Ordu Fatsa’da jandarma güvenlik nedeniyle Murat Can Güney’in cenazeye katılmasını istemedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Duam o ki bir gün “mizan” kurulacak ve mesleğine ihanet edenler o meslekten ömür boyu men edilecekler. Kamuda bir daha daha görev alamayacaklar, bilirkişilikleri kabul edilmeyecek. Üstüne, sebep oldukları maddi ve manevi zararlar sahip olduklarından tahsil edilecek. Emekli maaşlarından asgarî ücret kadarı onlara bırakılacak geri kalanı mağdur ettiklerine verilecek. Lüks ev ve arabalarının maddi karşılığından, TOKi den alt gelir grubuna uygun bir ev ve alt sınıf bir arabaya yetecek kadarı bırakılıp gerisi yine sebep oldukları mağduriyete karşılık dağıtılacak. Eksik kalan da zulme rıza gösteren toplumun vergilerinden tamamlanacak. Kimse ağaç kabuğu yemeye mahkum edilmeyecek ama yaptıklarının bedelini de ödeyecek. Hapis cezası gerektiren durumlar da ayrıca yargılanacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin