Hamile kadına saldıran trafik magandaları tahliye edildi; cezaevi çıkışı kurban kesildi

İstanbul’un Pendik ilçesinde içinde hamile bir kadının da bulunduğu araca saldıran iki kardeş  ilk duruşmada tahliye oldu.Tahliye olan trafik magandası baklavacı kardeşler Hasan ve Hüseyin Sel için cezaevi önünde kurban kesildi.

Seydioğlu Baklava A.Ş.’nin sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel, Pendik D-100 Karayolu’nda 6 Temmuz cuma akşamı saat 19.00 sıralarında hamile Ayfer Bahçıvan ve eşi Yunus Emre Bahçıvan’ın bulunduğu otomobilin önünü kesip araca saldırıp aynasını kırmıştı. Saldırganlar 8 Temmuz’da gözaltına alınıp tutuklanırken, iki kardeşe çeşitli suçlardan toplamda 20’şer yıl hapis cezası istenmişti.

İLK DURUŞMADA TAHLİYE

Saldırganlar Hasan Sel ve Hüseyin Sel, bugün Anadolu 59’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşmasına çıktı. Duruşmaya Sel kardeşlerin yanı sıra müştekiler Ayfer Bahçıvan, eşi Yunus Emre Bahçıvan ile tarafların avukatları katıldı.

Ayfer Bahçıvan ve eşi Yunus Emre Bahçıvan

‘Düşük yaptığım için çok dikkatliydik’

Araçta bulunan hamile Ayfer Bahçıvan duruşmad emniyet şeridinden ilerleyen sanıkların araçlarına çok yaklaşması ile iki aracın aynasının çarpıştığını, sanıkların aniden araçlarını eşinin aracının önünde durdurmasıyla sanıkların araçlarından inerek araçlarının bulunduğu yere geldiğini dile getirdi.

Bahçıvan şöyle devam etti: “Eşim camı araladı, hamile olduğumu söyledi. Öncesinden düşük yaptığım için çok dikkatliydik. Cama vurdular. Ben camın kırılacağını ve bize kötülük yapacaklarını düşündüm. Ben sanıkların iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Sanıklardan şikayetçiyim, Allah katında da hiçbir şekilde hakkımı helal etmiyorum. Doğmamış çocuğumun hakkını da helal etmiyorum. Ben 31 yaşındayım. Nasıl bu kadar vicdansız olabilir diye düşünüyorum. Ben yaşadığım şeye hala anlam veremiyorum. Halen trafiğe çıktığımda emniyet şeridinden veya sağdan bir araç geldiğinde hala tedirgin oluyorum. Trafikte yaşadığımız bu olay bende çok büyük bir korkuya yol açtı.”

İki kardeş ilk duruşmanın ardında tahliye edildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin