Halkı azarlayan Vali Funda Kocabıyık: ‘Bir yanlış algı var ise kusurumuz affola’

Uşak’ta koronavirüs önlemlerini denetlediği sırada halkı sosyal mesafe kurallarına uymadığı gerekçesiyle azarlayan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Vatandaşı kıracak her türlü davranıştan edep ederim.’’ dedi.

Koronavirüs önlemlerini kapsamında kentin en işlek caddelerinden biri olan İsmet Paşa Caddesi’nde denetimde bulunan Vali Kocabıyık dün yaşanan azar olayı ilgili bir açıklama yaptı. Kocabıyık, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Uşaklı hemşehrilerim benim onlara olan derin muhabbetimi bilirler. Vatandaşlarımızı kıracak her türlü davranıştan edep ederim. Dün yaşanan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise kusurumuz affola. İlimiz genelinde her bölgede vatandaşlarımızın COVID-19 salgınından en az düzeyde etkilenmesi için elimizden geleni yapıyoruz. “ifadesini kullandı.

KOCABIYIK: VATANDAŞLARIMIZI KIRACAK BİR TAVIR SERGİLEMEM MÜMKÜN DEĞİL

Toplum sağlığını korumak için görevlerinin başında olduğunu kaydeden Vali Funda Kocabıyık sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler toplum sağlığını korumak için görevimizin başındayız ve milletimize hizmet ediyoruz. Sadece kuralları koyma aşamasında değil, denetleme aşamasında da sahada yer almalıyız ve alıyoruz da. Salgının engellenebilmesi ve alınan tedbirlerimizin uygulanabilirliğini görmek için dün ilimizin en işlek caddelerinden olan İsmet Paşa Caddesi’nde denetimlerde bulundum. Görevlilerimizin de bulunduğu bir bankanın önünde sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim. Bu sıkıntılı günlerde mesai harcayan tüm arkadaşlarımızın çok yorulduğunu biliyorum. Dolayısıyla hem yorgunluktan hem de düzenlemelerin yeni başlaması sebebiyle bazen aksaklıklar yaşayabiliyoruz. Bu düşünce ile arkadaşlarımızın konumlandığı noktaya uzak olduğum için onlara seslenerek, sosyal izolasyona dikkat etmeleri gerektiği hakkında ikazda bulundum.

Unutmayalım ki sosyal mesafe salgından zarar görmemizi engelleyen en önemli tedbirlerden. Topluma hizmet etmek için seferber olduğum bu görevde vatandaşlarımızı kıracak bir tavır sergilemem mümkün değil ancak tüm arkadaşlarımız çok yoğun bir şekilde bu amansız salgınla var gücüyle mücadele ediyor. Bu bizim görevimiz, milletimize olan borcumuz. Her şeyi insanlarımız için yapıyoruz. Toplum sağlığı için tüm birimlerimizce beraber emek veriyoruz. Lütfen siz de kendiniz için aileniz için evinizde kalın. Zorunlu olmadığı sürece dışarı çıkmayın. Evde kalmaya lütfen devam edelim.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin