Halk Tv’de değişim: Uğur Dündar istifa etti, İrfan Değirmenci ana haberin başına geçti

Uğur Dündar, Halk Arenası’nı yaptığı Halk TV’den istifa etti. Dündar istifa gerekçesi olarak Halk TV’nin 6 kişinin işine son vermesini gösterdi. Dündar ayrıca Halk Tv’den bu zamana kadar da herhangi bir ücret almadığını söyledi.

Halk TV Yönetimi, televizyonda çalışan Lale Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gökhan Demirel’in işlerine son verdi. Uğur Dündar bu kararı protesto ederek Halk TV’den ayrıldığını açıkladı.

Dündar, ayrılık kararını Twitter sayfasından yaptığı açıklama ile duyurdu. Dündar açıklamasında, ”Halk Televizyonu’nu bugünlere getiren ekipten Lale Özan Arslan, Semra Topçu, Rahmi Aygün, Barış Yarkadaş, Atakan Gültekin ve Gökhan Demirel’in işlerine son verilmiş! Bu haksızlığa karşı çıkıyor ve 6 yıldır tek kuruş almadan program yaptığım Halk TV’den ayrılıyorum” dedi. Dündar, “Halk TV’yi bugünlere getiren ekibe çok büyük haksızlık yapıldı. Hem de bir seçim zaferinin sabahında yapıldı. Ben de bunu protesto ederek istifa ettim” dedi.

Halk TV’de yeni dönem: İrfan Değirmenci ana haberi sunacak

Halk TV Genel Yayın Koordinatörü Serhan Asker, ‘Gündem Özel’ programında İrfan Değirmenci’ye konuştu. Asker, bundan sonra ana haberin İrfan Değirmenci’ye gece haberlerinin de Cumhuriyet yazarı Enver Aysever’e emanet edildiğini açıkladı.

“Omurgalı olmak önemli”

Değirmenci, ‘İlk defa televizyona çıkacak gibi heyecanlı olduğunu’ belirterek “Hiçbir şey olduğu gibi kalmıyor ama omurgalı olmak önemli. Kimsenin torpiliyle değil, kendi çabanla bir yere gelebilmek önemli” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin