Hakkâri Şemdinli’de orman 3 gündür yanıyor, hiçbir müdahale yok

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde çıkan orman yangını 3 gündür kontrol altına alınamazken bölge sakinleri yangına havadan ve karadan etkin müdahale yapılmadığı için tepki gösterdi.

Sosyal medyadan yangını söndürme çağrısı yapılırken, yangına müdahale edilmemesine tepki gösterildi.

Hakkâri Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Muharrem Tekin, Şemdinli’deki orman yangını ile ilgili yaptığı paylaşımda, “Şemdinli’de ormanlarımız yanıyor. Son zamanlarda ülkede orman yangınları ile ne felaketler yaşandığına hepimiz şahit olduk. Aynı duyarlılığı burası içinde bekliyoruz. Derhal müdahale edilmeli.” çağrısında bulundu.

Sanatçı Ferhat Tunç da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hakkari #Şemdinli’de günlerdir ormanlar yanıyor ve yöre halkının söndürme çabaları, ne yazık ki etkili olamıyor. Yangının söndürülmesi için havadan ve karadan etkin bir müdahalenin şart olduğu belirtilmektedir. #Semdinliyanıyor” dedi.

Hakların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Rıdvan Turan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Şemdinli günlerdir yanıyor duyan bilen var mı?” dedi.

Mezopotamya Ajansı da haberi, “Saatlerdir devam eden yangın etkisini giderek arttırıyor. Bölgede herhangi bir müdahalenin yapılmadığı ormanlık alanda, yangının diğer köylere de yakınlaştığı belirtildi” ifadeleriyle duyurdu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin