Hakan Şükür, Alman ve İsveç medyasında: ‘Ulusun kralıydı, şimdi Uber sürücüsü’

Türkiye’den çıkmak zorunda kalan ve ABD’ye yerleşen eski Milli Futbolcu Hakan Şükür, Alman ve İsveç medyasının gündeminde.

Alman gazetesi Welt am Sonntag yaptığı haberde, Türkiye’de hakkında yakalama kararı bulunan ve mal varlığına el konulan eski milli futbolcu Hakan Şükür’ün açtığı kafeyi kapattığını belirtti. Şükür’ün ABD’de akıllı telefonlar üzerinden taşımacılık servisi veren Uber’de şoför olarak çalışmaya başladığını yazdı.

Dünya kupalarında atılan en hızlı gole sahip 48 yaşındaki Şükür, haberde ABD’de açtığı kafeye bazı kişilerin gelip Dombra şarkısı çaldığını da söylüyor.

Şükür Alman gazetesine, Uber ve kitap satışlarından elde ettiği gelirle geçimini sağladığını ve Türkiye’ye olan sevgisinden vazgeçmediğini ifade ediyor.

İsveç Gazetesi Aftonbladet de Hakan Şükür ile ilgili bir haber yayınladı. Patrik Brenning  imzalı haberde yıldız futbolcunun, “Erdoğan her şeyi benden aldı” dediği aktarıldı.

Hakan Şükür’ün milli takım forması altında 51 gol attığı ve bu alanda ilk sırada yer aldığı aktarıldı. Şükür’ün ayrıca Galatasaray forması altında, 271 gol atarak ‘Kral’ ünvanı kazandığı belirtildi.

İsveç Gazetesi’nin haberinde Şükür’ün Alman Welt’e verdiği röportajdan ayrıntılar da yer aldı. Kanserli babasının evde tutuklu olduğunu aktaran Şükür, Türkiye’deyken eşinin dükkânına taş saldırısı yapıldığını ve çocuklarım sokakta taciz edildiğini aktarıyor.

‘Erdoğan her şeyi benden aldı’

Kendisiyle bağlantısı olan herkesin sıkıntı yaşadığını aktaran Şükür, “Erdoğan her şeyi benden aldı. Özgürlük hakkımı, ifade özgürlüğümü, çalışma hakkımı ve ayrıca Türkiye’de para kazanma fırsatım. Artık mülklerimi bile koruyamıyorum. Herkes şimdi Türkiye’de özgürlük, demokrasi ve hukukun üstünlüğü için mücadele etmelidir. Avrupa ve dünyanın geri kalanı bu savaşı desteklemelidir. Umarım Cumhurbaşkanı demokrasi, adalet ve insan haklarına dönebilir.” şeklinde konuşuyor.

Aftonbladet’in en çok okunan spor haberi oldu

İsveç gazetesinin Hakan Şükür’le ilgili bugün yaptığı haber uzun süre internet sitesinde en çok okunan spor haberi oldu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin