Hainler ve kahramanlar

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Zekeriya Altunok’un yasalarda yazan hiçbir suçu işlemediğini adınız gibi biliyordunuz. Tıpkı işten atılmış, tutuklanmış, tecrit edilmiş, soykırıma uğramış yüzbinlerce insan gibi. Üstelik kötülüğün en küçüğüne bile bulaşmamak için ekstra dikkat ettiklerini de çok iyi biliyordunuz.

Ya bir zalim olduğunuz için, ya da bir yalancı, bir korkak, oportünist bir çıkarcı olduğunuz için yapılanlara hiç itiraz etmediniz. İtiraz etmediğiniz gibi avazınız çıktığı kadar yalanı tekrar etmekte hiçbir beis görmediniz. Sonra bu yalana iman ettiniz.

Üsteğmen Çelebi Bozbıyık da kanunların yazdığı hiçbir suçu işlememişti ama onu da aylarca hapsedip sonra cepheye sürdünüz. Kanıyla o damgayı söküp atmasaydı onu da terörle birlikte anmakta hiçbir sakınca görmeyecektiniz.

Tıpkı Eren Bülbül gibi, sizin gözünüzde değer bulması için ölmesi gerekti. Canlı olunca her türlü iftirayı, zulmü, haksızlığı yalan olduğunu bile bile reva gördünüz. Çünkü siz ölü sevicisiniz!

Bazı sümsüklü siyasiler Zekeriya Altunok’un 16 ay hapis yattıktan sonra beraat ettiğini özellikle vurguluyorlar sanki ülkede adil bir yargılama varmış, sanki ülkede hukuk varmış gibi. Beraat etmeyip ceza alanlardan bir örnek gösterir misiniz; Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olan bir eylem yapmış olsun. Tek bir kişi! Digitürk iptalinden 7 yıl ceza alınan bir ülkede böyle aptal bir delil bile gösteremeyip beraat ettirmek zorunda kalmalarının övünülecek tarafı yoktur. Yani bugüne kadar yargıladığınız hiçbir cemaat sempatizanına gerçekten suç olan bir şey isnat edemediniz.

Şimdi soruyorum Zekeriya Altunok gibi yüz binlerce KHK’lının gerçekten suçsuz olduğunu kim bilmiyordu? Hırsızların şahı mı bilmiyordu? MİT müsteşarı mı bilmiyordu? Hakimler mi, savcılar mı bilmiyordu? Bu ahmak tiyatrodan kim habersizdi? Hepsi de iliklerine kadar biliyordu ki bunların hiç birisi yasaların suç saydığı bir eylem yapmadılar.

Askerlik vazifesini yaparken şehit düşen KHK’lı ihraç polis memuru Zekeriya Altunok’un iki çocuğu vardı.

Bunu bile bile bu hayasız ve alçakça tiyatroyu herkes seyrediyor.

Babasını öldürdüğünüz çocuğun o sitemli, o öfkeli bakışları size bakıyor Sayın Kılıçdaroğlu! Ve size Sayın Karamollaoğlu! Sana da bakıyor Abdulhamit Gül! Ve sana Perinçek! Bu ülkede hakimlik, savcılık yapan, yazı yazan, gazete çıkaran, televizyon yöneten, partilerde yöneticilik yapanlar size bakıyor. Ve size bakıyor zalimin her sıkıştığı zaman hayat öpücüğü verip onu hayatta tutan Avrupa Birliği! Size ise bakış bile atmıyor ey zulüm çetesi!

Sizin bir aidiyeti sevmiyor olmanız onların cezalandırılmayı hak ettiği anlamına gelmeyeceğini keşke cesaretle konuşsaydınız çünkü bir zaman sonra size de çok lazım olacak. .

Zekeriya Altunok’un şehit edilmesine çok mu üzüldünüz konjonktür dinin müritleri? Biliniz ki onun gibi binlercesi hâlâ içeride, toplumdan tecrit edilmiş, iş bulmalarına müsaade edilmiyor, yardım etmek isteyen de derdest edip tutuklanıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin