Hagi: Gerçek şampiyonlar, diğer şampiyonların elinden çıkar

HABER | NECDET ÇELİK, BÜKREŞ TR724

Romanya futbol dünyasının en değerli isimlerindenGheorghe Hagi, futbola dair birikimlerini anlattığıkitabıyla, sahneye yeni çıkacak şampiyonların elindentutmak istediğini söyledi.

Hagi, uzun zamandır çalıştığı kitabını, ‘Şampiyonları, şampiyonlar çıkarıradıyla yayımladı. Kitabın tanıtımı, ünlü teknik adama ait Viitorul Constanta kulübübinasında gerçekleşti. Toplantıya futbol kariyerindekikaderdaşı Popescu ile katılan Hagi, kitabına verdiğiadın gerekçesini şöyle izah etti: ‘’Futbolda on yıllarımıçimde geçirdikten, yıllarca süren çalışma veanalizlerden sonra, gerçek şampiyonların yalnızcadiğer şampiyonların elinden çıkabileceğine kanaatgetirdim. Bu yüzden beni şampiyon yapanlara da, şükranlarımı bu şekilde sunmak istiyorum.”

Futbolun kendisine kazandırdığını geri vermek için,2009’da Hagi Akademisi’ni kurduğunu kaydeden Hagi, yeni alınan 10 hektarlık alanla bu merkezi daha da geliştireceği müjdesini verdi.

Eski Galatasaraylı ve Viiotorul menajeri Gheorghe Popescu ise, Hagi’ye övgülerini ”Bu çalışma, onun ne kadar cömert ve özverili olduğunuRomen futbolunungeleceğini ne kadar düşündüğünü gösteriyor.” sözleriyle dile getirdi.

Kitap, Viitorul Constanta kulübünün mağazasında 100 leyden (21 euro) satılıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin