Hac ile ilgili tüm işlemler ertelendi; umre ücretleri geri iade edilecek

Koronavirüs salgını nedeniyle hac ibadetiyle ile ilgili iş ve işlemler ikinci bir duyuruya kadar ertelendi. Umreye gitmek için ücret ödeyenlere ise paraları vize kesintisi yapılmadan geri ödenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “2020 yılında hacca gitmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı veya acentelere kesin kayıt yaptırıp ilk taksit ödemelerini yaparak 2. ve 3. taksit ödemelerini henüz yapmayan hacı adaylarımızın taksit ödemeleri ve hac ile ilgili iş ve işlemler (hacı adaylarımızın eğitimleri, valiz, kitap, malzeme dağıtımı, görevli seçimi ve eğitimi gibi konular) ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.” ifadesine yer verildi.

Umreye gitmek için ücret ödeyenlere ise paraları vize kesintisi yapılmadan geri ödenecek. Diyanet’in sitesinde, iptal edilen umre turları için de bir açıklama yer aldı. Bazı kafilelerin umre vizelerinin alınmasına rağmen turlarının iptal edildiği belirtilen açıklamada, yolcuların ücretlerinin vize kesintisi yapılmadan iade edileceği aktarıldı. Ücret iadeleri için umrecilerin kullanabileceği bir talep ekranı açıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin