Habertürk’te toplu işten çıkarma

Kağıt basıma son veren Habertürk’te toplu işten çıkarmalar başladı. Uzun süredir boş olan Haberturk.com Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna ise Yavuz Barlas getirildi.

Medyaradar’ın haberine göre, Ümran Avcı, Müslim Sarıyar, Murat Ataş, Dündar Kale, Hayati Arıgan, Pervin Kaplan, Veli Sarıboğa, foto muhabirleri Sinan Bilgenoğlu, Akıncan Adaban, yurt haber muhabirleri Mehmet Kayahan, Soner Özcan, editör İrem Koca, muhabir Arif Taşkın ve Gökhan Artan işten çıkarıldı. Gazetenin Yazı İşleri servisinde görev yapan tüm editörlerle de yollar ayrıldı.

Magazin servisinden ise Mehmet Çalışkan ve Bülent İpek dışındaki çalışanların görevine son verildiği öğrenildi.

Gazete Habertürk tv yazarı Mustafa Doğan ile tiyatro yazarı ve editör Ece Saruhan da işten çıkarıldı.

Ayrıca Türkiye’nin sayılı eğitim muhabirlerinden Pervin Kaplan da tenkisat sonucu kurumla ilişkisini kesen isimlerden biri oldu.

Ciner Grubu’na bağlı yayın yapan Habertürk Gazetesi son dönemde yaşadığı ekonomik zorluklar ve kur fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle yayın hayatını devam ettirmekte zorluk yaşamış ve dijital bir dönüşüm içine girme kararı almıştı. Gazete, kapanırken ‘bazı isimlerin dijitale kaydırılacağına’ işaret etmişti.

***

Posta gazetesinin yeni yayın yönetmeni belli oldu

Posta gazetesinin yeni genel yayın yönetmeni, Emre İskeçeli oldu. Rıfat Ababay’ın 22 yıldır sürdürdüğü genel yayın yönetmenliği görevini bırakmasının ardından Posta gazetesinin başına Emre İskeçeli geldi.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde okuyan Emre İskeçeli, 15 yılı aşkın bir süre medyada üst düzey yönetici olarak görev aldı. Sabah Gazetesi’nin ekonomi servisinde başladığı meslek hayatına, 2002-2014 yılları arasında Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü olarak devam eden İskeçeli, daha sonra Sözcü’ye geçti. Sözcü gazetesinde yan yayınlar sorumlusu olarak görev yapan İskeçeli, son olarak İz İletisim’de genel müdürlük görevini yürüttü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin