Habertürk, ‘Yeni Havalimanı ve Marmaray’ın reklamından oynamadı’ diye engelli yazarının işine son verdi

Habertürk internet sitesi, engelli haklarıyla ilgili yazılar yazan Sinem Kaymakçı’nın işine son verdi. Kaymakçı’nın işten çıkarılma sebebi ise Yeni Havalimanı ve Marmaray’ın ‘ne kadar engelli dostu inşa edildiği’ konusunda figüran olmak istememesi gösterildi.

Konu hakkında sosyal medya hesabı twitterdan açıklama yapan Kaymakçı şunları söyledi.

“29 Mart Habertürk internet sitesinde yazmaya başladım. Kendim geçirdiğim bir trafik kazası sonucu engelli kaldım. Engelliler konusunda da yazılarım oldu. Habertürk yönetimi benden Yeni Havalimanı ve Marmaray’ın ne kadar engelli dostu inşa edildiği konusunda figüran olmamı istedi.”

“Tekerlekli sandalye ile dolaştırıp reklam amaçlı video çekimi. Ben de sokaklarda engelli sorunları had safhada iken siyasi getiri amaçlı bu filmin çekilmesini uygun bulmadım ve yönetime ifade ettim. Bunun üzerine dün yazılarıma son verildiği bilgisi ulaştı.”

“Bugün sayfadan yazılarıma bakmak istediğimde yazılarımın kaldırıldığını görmem en büyük hayal kırıklığı oldu. Şu an son derece şaşkın ve çok üzgünüm. Bu yaşananları kamuoyunun bilme hakkı var diye düşündüm. En çok da engellilerin sesi olma imkanım elimden alındığı için üzgünüm:(“

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin