Günlük vaka sayısı 50 bin; 237 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, Türkiye’de son 24 saatte yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 237 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısı 50 bin 678 olarak açıklandı.

Tabloya göre bugün 294 bin 274 test yapıldı, yeni hasta sayısı 2 bin 548, bugün iyileşen sayısı 30 bin 194 oldu. Bakanlık toplam ağır hasta sayısını ise 2 bin 824 olarak duyurdu.

Tabloya göre Türkiye’de koronavirüs nedeniyle toplam ölüm sayısı 33 bin 939’a, toplam vaka sayısı 3 milyon 849 bin 11’e yükseldi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Çocuktuk. Ben 11-12 yaşındaydım; kardeşim benden iki yaş küşük. Babamın dükkanda olmadığı bir zaman kardeşimle kavga ettik, kızdı, 30’luk iskarpelayı (30 mm’lik marangoz bıcağı) bana doğru savurdu, kolumda bir -belki iki- cm’lik bir kısım kesildi; kan aktı. İkimiz de korktuk. Bir bez alıp sardım. Sonra kardeşimi “kangrane çevirme ihtimali şu kadar, yok şu kadar” diye korkutmaya başladım. Ta babam gelene kadar…
  Ben çocukken bir yaranın kötüleşmesin ihtimaline yüzdelik sallamışım.
  Koskoca TC kaç yaşında? Binlerce sağlıkçı, istatistikçi, bilgisayarcı, -ne menem bir şeyse- sallayıp duran siyasilerin yalanlarını engelleyemiyorlar.
  Milleti aylarca yok “vaka sayısı”, yok “hasta sayısı” diye oyaladıklar. Yaptıkları oyunların hesabını soran yok.
  Arkadaşımın annesi iki aşıyı da olmasına karşın korona oldu. Hastanedeki testleri negatif çıkmaya devam ediyor…
  Bu aziz milletin, izzetli ve şerefli mert adamları nerede? Doğrusunu yapmalarını sağlayamıyorlarsa, hiç olmazsa yalanlarını ortaya çıkaramıyorlar mı?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin