Gümüşhane Cezaevi’nde korkunç iddia: Tutuklu polis, öksüre öksüre can verdi

Gümüşhane Cezaevi’nde korkonç bir skandal yaşandığı ortaya çıktı. İddiaya göre koronavirüs belirtileri gösteren KHK’lı polis memuru Mustafa Kabakçı, öksürüklerinin artması üzerine hastaneye götürülmek yerine tek kişilik bir hücreye kondu.

Gardiyanlar sabah hücrenin kapısını açtığında ise Kabakçı’nın cesediyle karşılaştı. Ailesi Gümüşhane Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İnsan Hakları Savunucusu HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ise yaşananlara tepkisini, “Gümüşhane cezaevinde korona belirtisi gösteren Mustafa Kabakçı’nın hücreye konulduğu, sabahında hücresinde ölü bulunduğu iddia ediliyor! Niye açıklama yapmıyorsunuz? @abdulhamitgul @ctekurumsal @adalet_bakanlik Tüm mahpus yakınları tedirgin, bu kaçıncı ölüm..!??” paylaşımıyla gösterdi.

LÜTFEN BİZE ULAŞIN

Mustafa Kabakçı’nın yakınları ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu çağrıda bulundu: “Az önce Gümüşhane savcılığına ailesi olarak suç duyurusunda bulunduk ,Gümüşhane e tipinde yaşadığımız acı olay ile ilgili tanıklık edebilecek ,gördüğünüz ihmal ve ya da ihlal olabilecek durumlar için bilgi aktarımı yapmak isteyenler varsa lütfen ulaşsın.”

2 YORUMLAR

  1. Samsunluydu. Şark görevi Artvinde idi. Niçin Gümüşhanede yatırılmış ki ?
    Allah mekanını Cennet eylesin.

    Hesap gününü yakın eylesin Mevlam!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin