Gültekin Avcı’ya kurulan kumpası, madde madde anlattı

Avukat Fikret Duran, eski savcı Gültekin Avcı’ya kurulan kumpası madde madde anlattı. “Gültekin Avcı dosyası sahte deliller, yalan beyanlar, resmi belgelerde yapılan sahtecilikler gibi türlü yöntemler kullanılarak atılan iftira ve kurulan kumpas dosyasıdır.” diyen Duran, Avcı’ya kurulacak kumpasın ilk işaretlerini eski emniyetçi Hanefi Avcı’nın avukatı Fidel Okan’ın tweet mesajları ve TV programlarında Avcı’yı hedef göstererek verdiğini belirtti.

Fikret Duran’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

 “3.Gültekin Avcı,bu yayınların artması üzerine Çağlayan Adliyesi’nde savcı İrfan Fidan’a giderek“hakkında soruşturma varsa ifade vermek istediğini”söyledi.Fidan ise “böyle bir şey olmadığını,ilerde olursa kendisinin davetiye ile çağrılacağını” belirterek herhangi bir işlem yapmadı.

4.Bu görüşmeden 2 gün sonra Gültekin Avcı oğlu Asım ile Cuma namazına giderken evin önünde bekleyen polislerce gözaltına alındı. Av. Fidel Okan’a dosya hakkında bilgi ve belge veren savcının, Gültekin Bey’e yalan söylediği anlaşıldı.

5.İstanbul’a getirilen Avcı, 3 gün Terör Şube’de gözaltında tutuldu. Avukatlar, görevli polislere her fırsatta “ifade için hazır olduklarını” söylemesine rağmen, savcı Fidan, ne polisler, ne de kendisi ifade almadan doğrudan tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

6.Savcı Fidan’ın, Gültekin Avcı’nın ifadesini neden almadığı veya alamadığını öğrenemesek de, ifade almadan doğrudan Sulh Ceza’ya yaptığı sevki meşrulaştırmak için “ifade vermek istemiyor” şeklinde gerçeğe aykırı belge düzenlediğini sonradan öğrendik.

7.Haksız durumu önlemek için baro gözlemcisi avukatların da bulunduğu 10avukat tarafından“savcının düzenlediği belgenin gerçeği yansıtmadığı”şeklinde tutanak düzendi. Bu gelişme üzerine savcı hazırladığı gerçek dışı belgeyi imha ederek soruşturma dosyasından tamamen çıkaracaktır.

8.Sulh C. Hakimi D. Karaçalı, Hidayet Karaca dosyasında yaptığı savunma nedeniyle G. Avcı hakkında şikayetçi olmuş, bu nedenle 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakaret davası açılmış idi. Bu davada oluşan husumet nedeniyle Karaçalı’nın dosyadan çekilmesi yasaya göre zorunlu idi.

9.Hakim Durmuş Karaçalı, 1 hafta önce imzalayarak tebliğ aldığı Gültekin Avcı ile hasım olduğu dava dosyasını “hatırlamıyorum, yok öyle bir şey” diyerek inkar etti. Husumet itirazlarını reddederek Avcı’nın tutuklanmasına karar verdi.

10. İddianamede başka bir rezilliğe daha imza atıldı. Avcı’yı İstanbul’a geldiğinde havaalanından alan arabanın şoförü M.Y polis müdürü olarak gösterilip, 1 telefon açmakla kolayça anlaşılacak bu yalan üzerinden Avcı ile Emniyetçiler irtibatlı olarak gösterildi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin