Gülen’e suikast hazırlığı netleşiyor

Fethullah Gülen’e ve cemaat mensuplarına yönelik MİT ya da derin gruplar eliyle suikast hazırlıklarına ilişkin iddialar netleşiyor.

Mafya Lideri Alaattin Çakıcı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a mektup yazarak Fethullah Gülen’e suikast düzenleyebileceğini ilan etti. Skandal mektup bugün kamuoyuyla paylaşıldı.

Çok sayıda cinayet ve suç örgütü yönetmek nedeniyle cezaevinde bulunan Alaattin Çakıcı, Fethullah Gülen için Amerika’dan talepte bulunulmamasını isteyerek, Gülen ve diğer cemaat mensupları için yaptırmayı planladığı suikastle ilgili “Bu aziz milletin içerisinde öyle fedailer var ki Feto’yu belki bu ülkeye getiremezler ama onu Pensilvanya’da toprağa gömerler. Kendileri de bu kutlu dava için orada seve seve ölürler. Dünyanın neresinde üst düzey Feto üyesi var olursa olsun istenildikten sonra hepsi bulunmuş oldukları ülkelerde toprağa gömülür. Millete hizmetin mükafatı devlet katında değil Allah katındadır” dedi.

ARANAN SUİKASTÇİ

Çakıcı’nın Gülen’e suikast için gönüllü olması ve Adalet Bakanı’na doğrudan mektup yazacak cesaretinin kaynağı ise yandaş medyanın diğer kalemlerinin yaptığı açık suikast çağrıları.

AKP yanlısı medyanın etkin kalemlerinden Fatih Tezcan, devletin Gülen’e suikast düzenleyecek “bir kişi” hazırladığını belirtmiş, ve “Bunu hasetten söylemiyorum net olarak söylüyorum, Fethullah Gülen denen kişi öldürülecektir” demişti.

Vatan Gazetesi ise Milli İstihbarat Teşkilatı’na yurt dışında suikast yetkisi verildiğini ve bu yetkinin Cemaatle mücadelede kullanılabileceğini haberleştirmişti.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin