Gülen Hareketi’nden pandemi sonrası Brüksel’de yaz festivali | FOTO-GALERİ

BRÜKSEL TR724

Pandemi sebebiyle tüm Dünya gibi Belçika da uzun süre sert kapanma tedbirleri uyguladı. Kovid-19 önlemleri ve aşı sonuç verdi ve hayat normale dönmeye başladı. Restoranların açılmasından sonra konser ve etkinlik planları yapılmaya başlandı. Belçika’da halka açık ilk festivallerden birini de Dialogue Platform organize etti.

Gülen Hareketi’nin Avrupa Birliği’nin desteğiyle düzenlediği ve iki gün süren CommUnity Summer Days Festivali’ne ilgi büyük oldu. 26-27 Haziran tarihlerinde Brüksel Ecole des Etoiles’in bahçesinde yapılan ve yaklaşık 2 bin 500 kişinin ziyaret ettiği festivale Belçikalılar da katıldı.

Sanat ve kültürün diliyle sosyal uyum, barış ve kültürlerarası diyaloğun amaçlandığı festival, 7 farklı Avrupa ülkesinden çeşitli kültürlerin buluşmasına sahne oldu. Pandemi tedbirlerinin normale dönmesiyle düzenlenen CommUnity Summer Days festivaline aile ve dostlarıyla gelen ziyaretçiler başta İspanyol ve Belçikalı olmak üzere bir çok ülkeden gelen kültürlerarası ve dinlerarası müzik gruplarını, Dj’leri, sanatçıları dinleme imkanı buldu.

Gastronomi çadırlarında farklı kültürlerin mutfaklarından lezzetler katılımcıların hizmetine sunulurken, çocuklar için özel aktiviteler, zanaatkar, fotoğrafçı ve ressamların sergileri ile sinema salonunda film gösterimleri yapıldı. Futbolseverler için ise dev ekranlarda UEFA maç yayınlarını canlı olarak seyretti.

Zaman zaman şiddetli yağış geçişlerine rağmen alanı terk etmeyen katılımcılar, şemsiye ve kurulan çadırlar altında etkinliğin tadını çıkardı.


VİDEOYU TWİTTER’DAN İZLE


FOTO GALERİ | Fotoğrafları büyük görmek için tıklayınız, kaydırınız

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin