Güldür Güldür’de Doğu Perinçek’e gönderme

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür isimli programda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e gönderme yapıldı. Türkiye’deki yasadışı dinleme ve kaset operasyonlarının arkasında kendilerinin olduğunu söyleyen Perinçek, ”Hırsızlık, yolsuzluk gibi konular açıklandığı zaman, bunu Cemaat açıklıyor, bu da yanlış. Cemaat falan açıklamıyor, yıllardır Türkiye’de bütün bunları daha önce biz açıkladık.” diye konuşmuştu.

“Dünyanın en iyi esnafı” başlıklı skeçte bir telefon satıcısı gelen After Parti Genel Başkanı’na telefon satmak isterken “Bu inanılmaz bir şey. 10 tane kamerası var. Türkiye’de bunun standardında bir şey yok. Biden, Kamala, Macron, Doğu Perinçek hep bunu kullanıyor ve benden alıyorlar Kral. Bunun içinde bir güvenlik sistemi var inanılmaz” ifadelerini kullandı.

Skeçte telefon satıcısı parti başkanına telefonun yanında parti sloganı ve seçim şarkısı da yapıyor.

”YOLSUZLUK KASETLERİNİ BİZ YAYINLADIK, CEMAAT DEĞİL”

Doğu Perinçek, Hulki Cevizoğlu’nun sunduğu TV programında, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yolsuzluklarla ilgili ellerinde 38 telefon kaydı olduğunu ve dinlemeleri kamuoyuna sunan kişinin kendisi olduğunu itiraf etmişti.

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının cemaat tarafından yapıldığı iddialarının doğru olmadığını belirten Perinçek şu ifadeleri kullanmıştı:

”Biz bunları hep birlikte süpüreceğiz. Hırsızlık, yolsuzluk gibi konular açıklandığı zaman, bunu Cemaat açıklıyor, bu da yanlış. Cemaat falan açıklamıyor, yıllardır Türkiye’de bütün bunları daha önce biz açıkladık. Biz kasetlerini yayınladık Tayyip Erdoğan’ın o yüzden tutuklandık. Ben mahkemede açıkladım. 38 tane telefon konuşması var, vereyim bakın bunlar bu açıklananlardan çok müthiş. 38 tane Tayyip Erdoğan’ın telefon konuşması var hepsi hırsızlık ve yolsuzluk”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin