Gül, Davutoğlu ve Babacan Erdoğan’ın gündeminden düşmüyor: Bu kutlu çatının altından ayrılanların esamesi okunmamıştır

31 Mart ve 23 Haziran yenilgilerinden sonra AKP’de başlayan muhalif hareket ve yeni parti girişimleri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gündeminden düşmüyor.  AKP’nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konuşan Erdoğan,  yeni parti kurması beklenen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a göndermede bulunarak, ”Bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbirinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır, şimdiden sonra da okunmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde ardı ardına açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişarı Kurulu üyesi ve TBMM eski Başkanı Bülent Arınç da benzer mesaj vererek, Abdüllatif Şener örneğini vermişti.

Erdoğan, AKP’nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”AK Parti, ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti’nin de vadesi dolmuş demektir.

Kutlu yolculukta davanın yükünü kaldıramayanlar çeşitli sebeplerele yolunu kaybedenler olmuştur. Bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbirinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır, şimdiden sonra da okunmayacaktır.

Hafıza kayıtlarımızın içinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımızı şimdiden burada söylüyorum. Bu kayıtların içerisinde çok şeyler var. Kim kimdir bunları milletimizin bilmesi lazım.

Ülkemizin ve milletimizin bekası için daha büyük bedelleri ödemekten çekinmeyiz, yeter ki Türkiye ayakta kalsın.

Cumhur İttifakını diri tutmaya, dik tutmaya da gayret edeceğiz.

Bu ülkeye demokraside ve ekonomide Cumhuriyet tarihindeki en büyük atılımı AK Parti yaptırmıştır.”

1 YORUM

  1. Refah Partısı kutlu dava değıl mıydı? Sen de bır zaman Kutlu dava dediğin Refahı bırakmadın mı? Islam’ı sıyaseyın dar çerçevesınesokmaya çalışmak dıne yapılan en buyuk ıhanettır. Men dakka dukka. Sen Erbakana ne yaptıysan senınkıler de sana onu yapacaktır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin