Gökçınar, SP’den oy isteyen Yıldırım’a böyle cevap verdi: Hadi oradan!

Saadet Partisi’nin (SP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Necdet Gökçınar, AKP’li rakibi Binali Yıldırım’ın kendi partililerinden oy istemesine tepki gösterdi.

4 Temmuz 2003 yılında Türk askerinin başına çuval geçirilmesini hatırlatan Gökçınar, “Saadet Partisi seçmeninden oy isteyeceksin. Öyle mi? Hadi oradan” dedi.

Sosyal medyadan paylaşım yapan Gökçınar, şu ifadeleri kullandı: “Kahraman askerimizin başına çuval geçirildiğinde ‘ne notası müzik notası mı?’ diye alay edeceksin sonra da Erbakan Hocamız’dan ve millilikten bahsedip Saadet Partisi seçmeninden oy isteyeceksin. Öyle mi? Hadi oradan!!”

“Hadi oradan!” ifadesi, Milli Görüş partilerinin kurucu lideri merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın siyasi rakipleri için sık kullandığı bir kavramdı.

AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, SP’den 31 Mart seçiminde kendi adayları Binali Yıldırım’ı desteklemesini istemiş ancak bu talepleri kabul görmemişti. 31 Mart’ta kaybeden Yıldırım, 23 Haziran’da yenilenecek seçimde SP’li seçmenin kendisine oy vereceğine inandığını söylemişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin