Gökçek, Gezi olaylarında Arınç başbakan olacaktı dedi, Gül’ü de suçladı

Uçuk tezleriyle gündem belirlemi seven Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeni bir iddiayı dile getirdi. TGRT’de katıldığı bir programda “Gezi olaylarından sonra Bülent Arınç’ı başbakan yapacaklardı. Bundan yüzde yüz eminim” diyen Gökçek, Arınç’a görev verileceğini söyleyerek dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü de itham etti. İddiasını Hüseyin Gülerce’ye dayandıran Gökçek, Gülerce için de ‘f…’ ifadelerini kullandı.

Gökçek, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan “Neler Oluyor” programına konuk oldu. Gökçek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gezi eylemleri sırasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışında olduğu dönemde Bülent Arınç’ın vekalet ettiğini hatırlatan Gökçek, “Gezi olayları sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız yurt dışındaydı. Bülent Arınç kendisine vekalet ediyor. Bülent Arınç bunları Taksim Platformu adı altında çağırdı. Taksim Platformu Gezi olaylarını güya durdurmak için bir liste sundu. Öneriler listesinde ne diyecek ağacı kesme, yeşil alanı arttır demesi lazım. Bunların 4 tane ana isteği, köprüyü yapma, kanalı yapma, 2 tane termik santrali yapma, en önemlisi de üçüncü havalimanını yapma” iddiasında bulundu.

“İlk defa söylüyorum bunu, yarın da manşet olacak her yerde” diyen Gökçek, “Recep Tayyip Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş ve bitmiş olacaktı. Partinin içinde F….’cü milletvekilleri hazırdı ve bir F…’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir, ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti. Bülent Arınç, şimdi buna ‘evet’ der, ‘hayır’ der onu bilemem ama ben bundan yüzde yüz eminim. AK Parti iktidarına yeni bir şekil vereceklerdi. Bu uluslararası bir operasyon, Recep Tayyip Erdoğan’ı uzaklaştırma operasyonu” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin