Gergerlioğlu’nun evinde başlayan işkence cezaevinde devam etti: Yoğun bakımda kelepçeli tutulmuş

AKP rejiminin on binlerce insana kadın, çocuk demeden uyguladığı zulmü ortaya çıkardığı için milletvekilliği anayasaya aykırı bir şekilde düşürülen insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun anjiyo olduktan sonra götürüldüğü Sincan Cezaevi’nde 2 gün boyunca ellerinin kelepçeli şekilde tutulduğu belirtildi.

T24’ün attığı tweeti retweet ettiği bahanesiyle yerel mahkemenin verdiği 2 yıl 6 ay hapis cezasının Yargıtay’ca onanması üzerine tutuklama üzere evine daha önce işkenceci olduğunu ifşa ettiği polis amiri polis Abdülkadir Türkyılmaz’ın başında olduğu intikam timi tarafından eşi ve çocukları önünde darp edilerek gözaltına alınan Gergerlioğlu strese bağlı kalp rahatsızlığı geçirerek anjiyo olmuştu.

Hastanede yoğun bakımda tutulması gerekirken Sincan Cezaevi’ne götürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, babasının yoğun bakımda tutuklu bulunduğu süre boyunca ellerinin kelepçeli şekilde olduğunu duyurdu.

Salih Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İki gün önce avukatlar aracılığıyla, babamın yoğun bakımda tutulduğu süre boyunca ellerinin kelepçeli olduğunu öğrendim. Yoğun bakımdaki hastaya kelepçe takmak, ne demek? Babamın hayatı boyunca mücadele ettiği, karşı çıktığı ne varsa o gece ve sonraki gün kendisine yapıldı.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin