Gergerlioğlu’ndan Soylu’ya KHK tepkisi: ‘Yarın hukuk önünde vereceğin hesabı düşün sen’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki ‘terör’ teftişi’ne ilişkin yaptığı açıklamada Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen on binlerce kişiyi aşağılamasına HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sert tepki gösterdi. Gergerlioğlu, ‘‘Çok konuşma! Yarın hukuk önünde vereceğin hesabı düşün sen.’’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki ‘terör’ teftişi’ne ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Aziz milletimize sormak istiyorum. Siz TSK’dan Fetöcü olduğu için ihraç edilen bir kişiyi şirketinize alır mısınız? Kendi evinizin önünde güvenlik görevlisi olarak bulunmasına rıza gösterir misiniz?” sözleriyle hukuksuz bir şekilde işinden edilen on binlerce kişiyi aşağılamak istedi.

Gergerlioğlu, Soylu’ya “KHK’lar ile ihraç edilenleri aşağılama yerine, yarın hukuk önünde vereceğin hesabı düşün sen!” diye seslendi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, ‘‘Çok konuşma! 10 KHKlı milletvekili olarak TBMM’e bile girdi. Boş kağıdın altına imza attığınız uyduruk KHKlar ile ihraç edilenleri aşağılama yerine, yarın hukuk önünde vereceğin hesabı düşün sen! Sedat Peker’in tek bir iddiasına cevap veremeyen, kalkmış boş boş konuşuyor.’’ İfadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin