Gergerlioğlu’ndan ırkçı saldırıya uğrayan Suriyeli aileye ziyaret

HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara Altındağ’da iki grup arasında çıkan bir tartışmada Emirhan Yalçın’ın bıçaklanarak öldürülmesiyle başlayan olaylardan sonra evi taşlanan Suriyeli aileyi ziyaret etti.

Gergerlioğlu, “Araba içinde linç edilmeye çalışılmış aile. 4 çocuğun babası hem evsiz hem işsiz kalmış. Çocuklar ağır bir travma yaşamış ve çok korkmuş.” paylaşımını yaptı.

Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ankara, Altındağ’da saldırıya uğrayan Suriyeli aileyi ziyaret ettik. Araba içinde linç edilmeye çalışılmış aile. 4 çocuğun babası hem evsiz hem işsiz kalmış. Çocuklar ağır bir travma yaşamış ve çok korkmuş. Medyada kanlar içinde fotosu çıkan küçük İbrahim’in alnında 2 kesi var.”  İfadelerini kullandı.

”1 AYLIK BEBEĞİN VÜCUDUNA CAM KIRIKLARI BATMIŞ”

Gergerlioğlu, ‘‘Irkçı saldırıya uğrayan Suriyeli ailenin 1 aylık bebeği Zeynel Abidin’in de vücuduna cam kırıkları batmış. Nefret kötüdür, yapmadık kötülük bırakmaz. Bu çocukların ne günahı var? Allah ayrımcılıktan herkesi uzak tutsun.’’ dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin