Gergerlioğlu’na vefa ziyareti: Doğumhane kapısında gözaltına alınan anne ve bebeği desteğe geldi

Geçtiğimiz yılbaşı gecesi Ankara Keçiören’de bir hastanede doğum yaptıktan sonra kapısında polisin gözaltı için beklediği Hacer Yıldırım, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Hacer Yıldırım, eşi ve 2 aylık bebeği Mahir, milletvekilliği hukuksuz bir şekilde düşürülen HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu’na vefa ziyareti yaptı. Gergerlioğlu, o dönem yaşanan hukuksuzluğu gündeme getirip konunun takipçisi olmuştu.

Ziyareti sosyal medya hesabı Twitter’dan gündeme getiren ve Adalet Nöbeti’nin 12. gününde olan Gergerlioğlu şunları söyledi:

“En küçük misafirim Mahir bebek de annesi babasıyla geldi. Hatırlarsınız… Yılbaşında doğan bebeğin lohusa annesi Hacer Yıldırım gözaltındayken tweet atarak duyurmuştum, kamuoyunun haklı tepkisi oluşmuş ve serbest bırakılmıştı. Hoşgeldiler Mahir bebek çok tatlı.”

“Adalet nöbetine gelen Mahir bebeği uyutma çalışmaları ve uyuyan bebek 🙂 Bebekken direnişe katılan olarak tarihe geçecek. Yıldırım ailesini tebrik ederim, teşekkürler. Milletin bağrından geldik, bağrındayız Haklıyız, güçlüyüz, kazanacağız” dedi.

 

34 yaşındaki Hacer Yıldırım yeni yılın ilk gününde gözaltına alınmıştı. Mahir bebek, ciğerlerine su kaçtığı için o gün yoğun bakımdaydı. Polis memurları ise Yıldırım’ın kaldığı hastane odasında arama yapmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin